piątek, 20 września 2024 02:01

Stilon wygrywa z wiceliderem w ostatniej kolejce sezonu

Za nami ostatni mecz Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów w sezonie rozgrywkowym 2022/23. Gorzowianie w piątkowym pojedynku zwyciężyli z drużyną Rekordu Bielsko-Białej. Zwycięsko sezon zakończyli także piłkarze Warty Gorzów.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Podopieczni trenera Karola Gliwińskiego do spotkania przystępowali ze spokojną głową, ponieważ utrzymanie w lidze zapewnili sobie już dwie kolejki wcześniej, wygrywając z LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

🔴 Gorzów. Nowy kulinarny lokal wreszcie otwarty

Drużyna prowadzona przez Dariusza Mrózka również przyjechała do Gorzowa bez żadnej presji. W pierwszej jedenastce gości zobaczyliśmy aż 9 młodzieżowców. Gracze Stilonu świetnie rozpoczęli zawody, ponieważ już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Strzelcem bramki został Michał Milewski, dla którego było to pierwsze trafienie na trzecioligowych boiskach. Ładną asystę zaliczył Konrad Przybylski, który idealnie wrzucił piłkę w pole karne na głowę kolegi z drużyny. Przez dalszą część gry Stilon kontrolował zawody i nie dopuszczał graczy z Bielska do żadnych sytuacji bramkowych. Tempo meczu także nie było wysokie i akcje były konstruowane dość cierpliwie. Natomiast różnica klas obydwu drużyn była bardzo widoczna. To Stilonowcy częściej mieli futbolówkę przy nodze i stwarzali sobie kolejne szanse. Wynik spotkania podwyższyli już w 25. minucie, a na listę strzelców wpisał się Emil Drozdowicz

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy na boisku pojawiło się trzech nowych graczy Stilonu. Plac opuścili: Olaf Nowak, Bartosz Przybysz i Paweł Świerczyński, a w ich miejsce zameldowali się: Wojciech Kurlapski, Bartosz Szymaniuk i debiutujący Patryk Jóźwa. Wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony niebiesko-biali ponownie przejęli inicjatywę i kreowali sobie sytuacje bramkowe. Przyjezdni natomiast zaczęli próbować swoich sił w kontrataku i byli blisko zdobycia bramki kontaktowej. Dwie świetne okazje miał Daniel Świderski. Rezerwowy dwukrotnie trafił piłką w słupek i po żadnym ze strzałów jego drużyna nie mogła świętować bramki kontaktowej. W 85. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Emil Drozdowicz. Gorzowski napastnik już składał się do oddania strzału i w tym momencie został nieładnie sfaulowany przez obrońcę Rekordu. Sędzia bez zawahania się odgwizdał rzut karny, do którego podszedł Łukasz Kopeć. Pomocnik Stilonu pewnym uderzeniem pokonał bramkarza i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0

Stilon Gorzów 3:0 Rekord Bielsko-Biała

To był ostatni mecz na ławce trenerskiej Karola Gliwińskiego. Wraz z końcem obecnego sezonu przestał on pełnić funkcję pierwszego trenera, co oznacza, że niedługo poznamy nazwisko nowego szkoleniowca. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kandydatami do objęcia stanowiska są Mariusz Kuras i Marcin Węglowski

Bramki: Milewski 3' Drozdowicz 25' Kopeć 85'(k)

Stilon: Przybysz (46' Szymaniuk) – Świerczyński (46' Józwa), Śledzicki, Karoń, Przybylski – Wiśniewski (67' Kopeć), Maliszewski (56' Bohdanov), Szałas – Milewski, Drozdowicz, Nowak (46' Kurlapski)

🔴 Kolizja na remontowanym skrzyżowaniu w Gorzowie

Do ostatniej kolejki walkę o utrzymanie prowadził drugi gorzowski trzecioligowiec.  AstroEnergy Warty Gorzów zmierzyła się w Zielonej Górze z miejscową Lechią. Po bramkach Pawła Krauze (28' karny) oraz Dawida Ufira (90') Warta zwyciężyła 2:0 zapewniając sobie miejsce w 3 lidze na kolejny sezon.

Inne spotkania 34. kolejki

MKS Kluczbork - Polonia Nysa 1;1, Odra Wodzisław Śląski - Carina Gubin 5:3, Miedź II Legnica - Pniówek Pawłowice 1:1, Polonia Bytom - LKS Goczałkowice Zdrój 1:4, Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry 2:3, Ślęza Wrocław - Chrobry II Głogów 2:0, Raków II Częstochowa - Górnik II Zabrze 3:2, Lechia ZielonaGóra - Warta Gorzów 0:2.

Ze względu na spadek z drugiej ligi Śląska II Wrocław i Górnika Polkowice z rozgrywkami trzeciej ligi pożegnało się aż pięć zespołów.