piątek, 20 września 2024 01:58

Warciarze pokonują Stilon w derbach Gorzowa i są blisko utrzymania w lidze

Za nami piłkarskie derby Gorzowa, z których zwycięsko wyszła Warta. Po ciekawym widowisku na stadionie przy ul. Olimpijskiej ze zwycięstwa cieszyli się Warciarze, wygrywając 2:0.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Sobotni mecz miał bardzo dużą rangę w kontekście układu tabeli. Warciarze wiedzieli, że muszą w dwóch najbliższych meczach zdobyć 4 punkty, żeby nie musieć się na nikogo oglądać w walce o utrzymanie. Natomiast Stilon byt w trzeciej lidze na kolejny sezon zapewnił sobie kolejkę wcześniej w wygranej rywalizacji z LKS-em Goczałkowice.

🔴 Niesamowita ekipa wyruszyła w trasę do Choszczna!

Początek spotkania pokazał, że Warciarze potrzebują zwycięstwa w tym meczu jak tlenu. Mimo tego, że jako pierwszy zaatakował Stilon, po indywidualnej akcji Olafa Nowaka, to piłka po uderzeniu pomocnika nie znalazła drogi do bramki. W 8. minucie blisko zdobycia bramki był Dominik Siwiński, ale Bartosz Przybysz popisał się refleksem i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 11. minucie swoją szansę miał Adrian Marchel, ale nieznacznie się pomylił, strzelając z dystansu. Wreszcie w 20. minucie gracze Warty dostali prezent za swoją dobrą grę. W polu karnym piłkę ręką zagarnął Maksymilian Trepczyński i sędzia bez zawahania się wskazał na wapno. Do uderzenia podszedł Paweł Krauz i pewnie przymierzył w swój lewy róg, wyprowadzając drużynę na prowadzenie. Podopieczni trenera Karola Gliwińskiego mieli bardzo duży problem w pierwszej odsłonie, żeby skonstruować sobie dogodną okazję. Tego nie można powiedzieć o drużynie Warty, która jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie blisko strzelenia bramki był Marchel, natomiast jego strzał wylądował na poprzeczce.

Można było spodziewać się po graczach Stilonu, że drugą połowę zagrają znacznie lepiej, natomiast nic takiego się nie wydarzyło. Warciarze cofnęli się na własną połowę i zamurowali dostęp do własnej bramki. Stilon bił głową w mur i nadziewał się na groźne kontry gospodarzy. Szansę na zdobycie bramki miał w 65. minucie Karol Gardzielewicz, ale niecelnie uderzył z głowy i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Gra stała się bardziej nerwowa, a sędzia zaczął coraz częściej sięgać po żółte kartki. Losy meczu w 85. minucie rozstrzygnął rezerwowy Warty. Po świetnym uderzeniu zza pola karnego wynik na 2:0 podwyższył Krystian Rybicki. Chwilę po zmianie wyniku dobrą okazję dla Stilonu miał Nowak, ale uderzył niecelnie. Po kilku minutach sędzia główny zakończył spotkanie i z cennych trzech punktów mogli ciszyć się bordowo-granatowi.

Warta Gorzów 2:0 Stilon Gorzów

Bramki: 21’ Krauz (karny) 85’ Rybicki

Warta: Wiśniewski – Bielawski, Siwiński, Gajda – Majerczyk, Jachno, Duda, Ufir (71’ Rybicki) – Marchel (81’ Burzyński), Krauz (67’ Wawrzyniak), Gardzielewicz

Stilon: Przybysz – Świerczyński, Trepczyński, Wenerski (62’ Karoń), Przybylski – Szałas (62’ Maliszewski) – Kaczor (46’ Kopeć), Bohdanov (46’ Wiśniewski), Vaskou (79’ Kurlapski) – Drozdowicz, Nowak

🔴 Prezes Warty Gorzów chce osobnych stadionów dla Warty i Stilonu

W ostatnim meczu sezonu, gracze Warty udadzą się do Zielonej Góry na derbową rywalizację z Lechią. Natomiast piłkarze Stilonu zagrają u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

Wyniki innych spotkań.

Odra Wodzisław Śląski 2:4 Polonia Nysa, Górnik II Zabrze 3:1 MKS Kluczbork, Chrobry II Głogów 3:5 Raków II Częstochowa, Gwarek Tarnowskie Góry 5:0 Ślęza Wrocław, Rekord Bielsko-Biała 0:3 Stal Brzeg, LKS Goczałkowice Zdrój 2:2 Lechia Zielona Góra, Pniówek Pawłowice 0:2 Polonia Bytom, Carina Gubin 2:0 Miedź II Legnica

Przypominamy, że ze względu na spadek z drugiej ligi Śląska II Wrocław i Górnika Polkowice z rozgrywkami trzeciej ligi pożegna się pięć zespołów. Z ligi spadły już Chrobry II Głogów, Odra Wodzisław i Miedź II Legnica. Rywalizacja o jedno miejsce dające utrzymanie toczy się między Wartą Gorzów (40 pkt.), Stalą Brzeg (37 pkt.).