piątek, 20 września 2024 01:49

Zadanie wykonane. Stilon zagra w przyszłym sezonie w trzeciej lidze

Za nami 32. kolejka w której Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów zapewnił sobie utrzymanie. Gorzowianie w sobotę, 3 czerwca pokonali na własnym stadionie LKS Goczałkowice 1:0.

Autor: Marta Czernicka

Po sobotnim spotkaniu w obozie Stilonu panowała świetna atmosfera. Gospodarze wygrali trudne zawody z rozpędzonymi Goczałkowicami i zapewnili sobie utrzymanie w trzeciej lidze.

🔴 Żużlowiec Stali Gorzów trafił do więzienia

Stilonowcy rewelacyjnie weszli w mecz. Już w pierwszej połowie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Artioma Vaskova. Białorusin złamał akcję do środka i uderzył minimalnie obok bramki z prawej nogi. Gorzowianie zaczęli dość agresywnie pierwsze minuty i nękali przyjezdnych groźnymi akcjami. Kilka ciekawych strzałów na bramkę gości oddał Olaf Nowak, ale mijały one nieznacznie bramkę. W pewnym momencie to zespół z Goczałkowic przejął inicjatywę, natomiast nie wynikało z ich akcji nic konkretnego. Najlepszą okazję drużyna prowadzona przez Łukasza Piszczka miała po indywidualnej akcji bocznego pomocnika. Wykorzystał on błąd obrony, ale w kluczowym momencie tuż przed bramką Bartosza Przybysza, podał niecelnie do nabiegającego partnera. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnej bramki i po 45 minutach sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

🔴 Zdjęcia z meczu Stilon Gorzów - LKS Goczałkowice

Gracze Stilonu świetnie weszli również w drugą połowę. Zagrali wysoko i agresywnie, co sprawiło, że przyjezdni przez pewien moment mieli problem wyjść z własnej połowy. To poskutkowało, ponieważ już w 47. minucie cudownym strzałem w okienko popisał się Nowak i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po strzelonej bramce podopieczni trenera Karola Gliwińskiego się nie cofnęli i byli blisko zdobycia drugiej bramki. Podwyższyć wynik mógł Konrad Przybylski, ale jego strzał z prawej nogi przeleciał minimalnie obok słupka. Około 70. minuty niezłą interwencją popisał się Przybysz, odbijając futbolówkę na rzut rożny. W końcówce spotkania zawodnicy z Goczałkowic nie mieli już żadnej stuprocentowej sytuacji, a gospodarze umiejętnie dowieźli wynik do końca i mogli cieszyć się z upragnionego utrzymania w lidze.

Stilon Gorzów 1:0 (0:0) LKS Goczałkowice

Bramki: Nowak 47’

Stilon: Przybysz - Przybylski, Wenerski, Trepczyński, Świerczyński - Szałas (60’ Maliszewski), Bohdanov, Vaskov - Kaczor (60’ Kopeć), Drozdowicz (90’ Kurlapski), Nowak (86’ Poniedziałek)

🔴 Nowe spojrzenie na gastronomię w Santa Fee

Tego samego dnia swój mecz rozgrywała AstroEnergy Warta Gorzów. Warciarze przegrali wyjazdowe spotkanie ze Stalą Brzeg 0:2 i będą musieli do końca sezonu walczyć o utrzymanie. Natomiast już za tydzień będziemy świadkami gorzowskich derbów. Drużyna Warty w roli gospodarza podejmie na stadionie przy ul. Olimpijskiej Stilon Gorzów. Ta rywalizacja odbędzie się w przyszłą sobotę, 10 czerwca o godzinie 17.00.

Wyniki innych spotkań

MKS Kluczbork 3:1 Odra Wodzisław Śląski, Miedź II Legnica 3:1 Polonia Nysa, Polonia Bytom 2:3 Carina Gubin, Lechia Zielona Góra 2:3 Pniówek Pawłowice, Ślęza Wrocław 1:2 Rekord Bielsko-Biała, Raków II Częstochowa 4:2 Gwarek Tarnowskie Góry, Górnik II Zabrze 1:1 Chrobry II Głogów

Z ligi spadają minimum cztery drużyny. Ostatecznie może spaść aż pięć. Jest to uzależnione od tego ile drużyn z II ligi spadnie do "gorzowskiej" grupy 3 ligi.