czwartek, 19 września 2024 23:47

Stilon gubi punkty. Niespodziewana porażka w Legnicy

W piątkowe popołudnie, piątego maja, Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów niespodziewanie uległ Miedzi II Legnica, która zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Główną atrakcją meczu rozgrywanego w piątkowe popołudnie był fakt, że włodarze legnickiego klubu wyrazili zgodę na rozegranie spotkania na stadionie miejskim, co było dodatkową motywacją dla obu drużyn.

🔴 Gorzów. Szykuje się kolejna inwestycja drogowa

Od początku rywalizacji częściej przy piłce byli gracze z Miedzi. To oni więcej operowali futbolówką i kreowali szanse pod bramką debiutującego w bramce Stilonu Bartosza Szymaniuka. Już w 16. minucie gry, prawą stroną napędził się jeden z bocznych pomocników gospodarzy i dobrym dośrodkowaniem dał asystę Emmanuelowi Agborowi, który zamknął akcję. Stilonowcy próbowali swoich sił w kontrataku i kilka minut po straconej bramce powinni dostać rzut karny. W pole karne rozpędzony wpadł Łukasz Kopeć, zwiódł rywala, który ewidentnie go zahaczył i tym samym spowodował upadek gorzowskiego skrzydłowego. Wydawało się, że lada moment sędzia odgwiżdże rzut karny, natomiast nic takiego się nie wydarzyło i arbiter puścił grę dalej.

W okolicach 30. minuty gry konieczna była zmiana w drużynie niebiesko-białych. Plac gry opuścił kontuzjowany Cyprian Poniedziałek, a w jego miejsce zameldował się obrońca, Filip Karoń. Przed przerwą groźnym uderzeniem z dystansu postraszył bramkarza Miedzi Olaf Nowak, ale rezultat na tablicy świetlnej nadal wskazywał wynik 1:0 dla miejscowych. Na 3 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców ponownie wpisał się Agbor, co sprawiło, że zawodnicy Miedzi schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron gra Stilonu uległa znacznej poprawie. Goście częściej byli w okolicach pola karnego legniczan i szukali bramki kontaktowej. To udało się w 56. minucie za sprawą wprowadzonego w pierwszej odsłonie Filipa Karonia. Młody obrońca najprzytomniej odnalazł się w polu karnym przy dośrodkowaniu Łukasza Maliszewskiego i głową wykończył akcję. Niestety przy pogoni za wynikiem w 69. minucie nie pomógł kolegom z drużyny Maksym Bohdanov. Obrońca otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za trafienie przeciwnika korkiem w głowę. Dosłownie dwie minuty później zawodnicy Miedzianki wykorzystali osłabienie gości i zdobyli bramkę na 3:1. W samej końcówce gracze Stilonu nie byli już w stanie zagrozić bramce miejscowych i końcowy rezultat nie uległ zmianie.

Miedź II Legnica 3:1 Stilon Gorzów

Bramki: Agbor 16' 42' Bogacz 71' - Karoń 56'

Stilon: Szymaniuk - Kaniewski, Śledzicki (46' Kurlapski), Wenerski (85' Przybylski), Bohdanov - Nowak, Szałas (46' Świerczyński), Maliszewski - Kopeć (64' Kaczor), Drozdowicz, Poniedziałek (35' Karoń)

Natomiast już w następnej kolejce gracze Stilonu zagrają o komplet punktów z ostatnią w tabeli Odrą Wodzisław Śląski. Początek tego spotkania w sobotę, 13 maja o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Inne spotkania 27. kolejki

Ślęza Wrocław - Polonia Nysa 1:0, Rekord Bielsko-Biała - MKS Kluczbork 0:1, Warta Gorzów Wielkopolski - Gwarek Tarnowskie Góry 2:0, LKS Goczałkowice Zdrój - Chrobry II Głogów 2:1, Pniówek Pawłowice - Górnik II Zabrze, Carina Gubin - Raków II Częstochowa, Odra Wodzisław Śląski - Stal Brzeg 3:0, Polonia Bytom - Lechia Zielona Góra

Z ligi spadają na pewno 3 drużyny. Dodatkowe miejsca spadkowe zależą od tego kto spada z II ligi. Na tę chwilę zapowiada się, że z naszej grupy III ligi spada aż 5 drużyn.