czwartek, 19 września 2024 23:30

Stilonowcy cały czas na fali. Wysokie zwycięstwo w ćwierćfinale

Świetny występ w 1/4 finału Pucharu Polski zaliczyła Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów. W środę, 26 kwietnia niebiesko-biali rozbili ZAP Syrenę Zbąszynek i zameldowali się w tegorocznym półfinale. To świetny prognostyk przed meczem z Polonią Bytom!
Stilon: Filip Wiśniewski

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Stilonowcy rozpędzeni dwoma ligowymi zwycięstwami z MKS-em Kluczbork i Lechią Zielona Góra wybrali się do Zbąszynka na spotkanie z miejscową Syreną. Mecz odbył się w ramach ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

🔴 Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Europejskiego

Od samego początku Stilon przejął inicjatywę i cierpliwie szukał swoich szans w ataku pozycyjnym. Mimo tego, w trzeciej minucie gry, gospodarze byli o krok od zdobycia bramki. Po jednej z kontr, zawodnik miejscowych minimalnie przestrzelił obok słupka. W dalszej części meczu grali już tylko Stilonowcy. Pierwsze trafienie, po ładnej asyście Łukasza Kopcia, zanotował Wojciech Kurlapski.

W 24. minucie chłodno w polu karnym zachował się Kopeć i bez problemu sfinalizował podanie od Emila Drozdowicza. Po  kilku minach na 0:3 po ciekawej indywidualnej akcji podwyższył Olaf Nowak. Kilka minut później w polu karnym przewinił defensor Stilonu i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł zawodnik Syreny, ale Bartosz Przybysz wyczuł jego intencje i pewnie obronił strzał. Oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 0:3.

Po wznowieniu gry podopieczni trenera Karola Gliwińskiego bezlitośnie przypieczętowali awans. Bramkę na 0:4 po indywidualnej akcji zdobył Cyprian Poniedziałek, a kilka minut później piąte trafienie, z rzutu karnego, dołożył Konrad Przybylski. Swoje bramki do końcowego wyniku dołożyli także: Michał Fernezy, Nikodem Matuszewski i Mateusz Kaczor.

Syrena Zbąszynek 1:10 Stilon Gorzów

Stilon: Przybysz (58’ Szymaniuk) - Kaniewski (63’ Kaczor), Karoń (46’ Śledzicki), Trepczyński, Przybylski - Wiśniewski (63’ Matuszewski), Świerczyński, Nowak - Kurlapski (46’ Poniedziałek), Drozdowicz (46’ Fernezy)

Bramki Stilon: Nowak x2, Fernezy x2, Poniedziałek, Kopeć, Przybylski, Matuszewski, Kurlapski, Kaczor

Inne wyniki ćwierćfinałów

Warta II Gorzów 0:3 Carina Gubin

Odra Bytom Odrzański 2:3 Warta Gorzów (p.d)

Budowlani Murzynowo 1:5 Czarni Żagań

🔴 Autorozmowni – Marta Urbaniak i Tomasz Jocz

Takie wysokie zwycięstwo to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się meczem 26. kolejki z Polonią Bytom. Podbudowani trzema zwycięstwami z rzędu gracze Stilonu na pewno zrobią wszystko, żeby utrzeć nosa liderowi rozgrywek. Warto dodać, że na stadionie odbędzie się prawdziwe kibicowskie święto, ponieważ do Gorzowa przyjedzie około 600 fanatyków Polonii. To zwiastuje niesamowite emocje i fantastyczną atmosferę zawodów. Zapraszamy serdecznie!

Mecz Stilon Gorzów - Polonia Bytom już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów zwycięża w lubuskich derbach. Gorzowianie, w sobotnie popołudnie 22 kwietnia, pokonali Lechię Zielona Góra 1:3 i przywieźli 3 punkty na północ województwa.