czwartek, 19 września 2024 23:40

Świetne przełamanie Stilonu!

Za nami 24. kolejka 3. ligi grupy III. W sobotę, 15 kwietnia, Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów na wyjeździe pewnie pokonał zespół MKS-u Kluczbork 0:2.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Gracze Stilonu na spotkanie pojechali mocno zmobilizowani, aby zrewanżować się za porażkę 3:2 z zeszłej rundy. Całą zapowiedź spotkania MKS Kluczbork - Stilon Gorzów przeczytasz TUTAJ

Początek meczu zaczął się dobrze dla Stilonowców. Niebiesko-biali konstruowali dobre akcje i nie dali się zepchnąć do głębokiej obrony drużynie z Kluczborka, która jeszcze w tej rundzie na własnym stadionie nie przegrała. Świetną sytuacje na początku spotkania do zdobycia bramki miał obrońca Stilonu, Maksymilian Trepczyński. Niestety, po dośrodkowaniu uderzył w poprzeczkę.

W 22. minucie gorzowianie wyszli na prowadzenie za sprawą Cypriana Poniedziałka. Skrzydłowy dostał podanie przed polem karnym od Emila Drozdowicza i pięknym strzałem w górny róg bramki pokonał Jana Szpaderskiego. Jeszcze przed przerwą zawodnicy z Kluczborka stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale dobrze dysponowany był tego dnia Bartosz Przybysz, który ratował wynik spotkania swoimi interwencjami.

Po zmianie stron, gorzowianie nie cofnęli się i próbowali podwyższyć prowadzenie. Udało się to w 54. minucie Łukaszowi Kopciowi. Po składnej akcji lewą stroną, w pole karne wpadł Maksym Bohdanov i świetnie zagrał do wchodzącego Kopcia. Ten strzałem po długim rogu nie pozostawił Szpaderskiemu żadnych szans i tym samym ustalił wynik spotkania. Końcówka spotkania niestety nie należała do przyjemnych dla gorzowian. Cztery minuty po zdobyciu drugiej bramki, czerwoną kartką (druga żółta) został ukarany Trepczyński. Oznaczało to, że podopieczni trenera Karola Gliwińskiego przez ponad pół godziny musli grać w osłabieniu. Zepchnięci do defensywy Stilonowcy, udanie odpierali ataki gospodarzy i wynik spotkania nie uległ już zmianie.

MKS Kluczbork 0:2 Stilon Gorzów

Bramki: Poniedziałek 22’ Kopeć 54’

Stilon: Przybysz - Kaniewski, Wenerski, Trepczyński, Bohdanov - Maliszewski (81’ Matuszewski), Wiśniewski, Szałas (60’ Karoń) - Poniedziałek (69’ Kaczor), Drozdowicz (81’ Przybylski), Kopeć (81’ Kurlapski)

To był owocny dzień dla naszych gorzowskich trzecioligowców. AstroEnergy Warta Gorzów również zdobyła komplet punktów w domowej rywalizacji. Podopieczni trenera Mateusza Konefała pokonali LKS Goczałkowice 1:0 po bramce Karola Gardzielewicza.

Inne spotkania 24. kolejki

Roków II Częstochowa 3:0 Miedź II Legnica, Stal Brzeg 2:2 Lechia Zielona Góra, Ślęza Wrocław 1:0 Polonia Bytom, Rekord Bielsko Biała 2:1 Pniówek Pawłowice, Górnik II Zabrze 3:1 Odra Wodzisław Śląski, Chrobry II Głogów - Polonia Nysa, Gwarek Tarnowskie Góry - Carina Gubin