Z Wrocławia na tarczy. Stilon przegrywa w końcówce spotkania

Za nami 22. kolejka trzecioligowych zmagań. Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów w sobotę, 1 kwietnia na wyjeździe uległ Ślęzie Wrocław.
Stilon: Łukasz Kopeć

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Stilonowcy przed meczem zdawali sobie sprawę, że czeka ich trudny wyjazd do Wrocławia. Drużyna Ślęzy ostatni mecz o ligowe punkty u siebie, przegrała w sierpniu ubiegłego roku. Całą zapowiedź przeczytasz TUTAJ.

Początek spotkania to przejęcie kontroli nad grą przez zawodników Ślęzy. Zawodnicy trenera Grzegorza Kowalskiego cierpliwie budowali akcje na połowie gości i dopięli swego już w szóstej minucie meczu. Niezłym podaniem został obsłużony Przemysław Marcjan, który przytomnie odnalazł się w polu karnym i pokonał Bartosza Przybysza.

Niekorzystnie dla Stilonu, tuż po pierwszej bramce, kontuzji doznał Artem Vaskov. Białorusin podczas sprintu poczuł mocny ból i w 14. minucie zmuszony był opuścić plac. W jego miejsce zameldował się Olaf Nowak.

Podopieczni trenera Karola Gliwińskiego wyrównali stan meczu w 32. minucie. Po faulu na jednym z gorzowskich piłkarzy, do uderzenia z okolicy dwudziestego metra podszedł Łukasz Kopeć. Obrońca niebiesko-białych świetnie przymierzył nad murem i doprowadził do wyrównania stanu gry. Niespełna pięć minut po zdobyciu bramki, sam strzelec mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, natomiast po dośrodkowaniu uderzył z powietrza w boczną siatkę. Do przerwy już na boisku za wiele się nie działo i obie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 1:1.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, do głosu częściej dochodzili gracze z Wrocławia. W 71. minucie po rozegraniu z rzutu rożnego, gospodarze zdobyli bramkę na 2:1. Od tego momentu Stilonowcy ruszyli do ataku i szukali swoich szans pod bramką rywali. Niestety, gorzowianie w 85. minucie nadziali się na jedną z kontr Ślęzy i po niezłym rajdzie, piłkę do siatki wpakował Matheus Vinicius. Ustalił on tym samym wynik spotkania i przypieczętował trzy punkty dla swojej drużyny.

Ślęza Wrocław 3:1 Stilon Gorzów

Bramki: Przemysław Marcjan 6’ Mateusz Kluzek 71’ Vinicius Matheus 90’ - Łukasz Kopeć 32’

Stilon: Przybysz - Wenerski, Śledzicki, Przybylski (86’ Trepczyński) - Kopeć (74’ Kaniewski), Wiśniewski, Świerczyński (74’ Szałas), Bohdanov - Kurlapski (46’ Poniedziałek), Drozdowicz, Vaskov (14’ Nowak)

Stilon Gorzów w swoim następnym spotkaniu zagra ze Stalą Brzeg. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 8 kwietnia na godzinę 16.00 przy ul. Olimpijskiej.

W sobotę, 1 kwietnia również przegrała AstroEnergy Warta Gorzów. Zawodnicy trenera Mateusza Konefała do ósmej minuty spotkania prowadzili już 2:0 z Cariną Gubin, natomiast finalnie to goście z Gubina zdobyli trzy bramki i wywieźli komplet punktów z Gorzowa.

Warta Gorzów 2:3 Carina Gubin

Inne spotkania 22. kolejki

Górnik II Zabrze 1:2 Polonia Bytom, Chrobry II Głogów 1:4 Miedź II Legnica, Gwarek Tarnowskie Góry 5:1 Odra Wodzisław Śląski, Rekord Bielsko-Biała 1:1 Polonia Nysa, LKS Goczałkowice Zdrój 1:1 Pniówek Pawłowice.