Podział punktów przy Olimpijskiej. Stilon remisuje z ekstraklasowymi rezerwami

W sobotnie popołudnie, 25 marca, piłkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z rezerwami Rakowa Częstochowa.
Stilon: Mateusz Kaczor

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Do tego spotkania gorzowianie przystępowali w wesołych nastrojach po wyjazdowym zwycięstwie nad Górnikiem II Zabrze. Z drugiej strony, zawodnicy Rakowa szukali w tym pojedynku pierwszych ligowych punktów po bardzo słabym starcie rozgrywek.

🔴 Sklep po 30 latach kończy swoją działalność!

Można było przewidzieć, że zawodnicy z Częstochowy ruszą od samego początku do ataku, bo po trzech porażkach z rzędu będą chcieli w końcu zdobyć pierwsze oczka w nowym roku. W pierwszej połowie jednak zbyt wiele się nie działo. Było bardzo mało wykreowanych sytuacji po jednej jak i drugiej stronie. Żadna z ekip nie była w stanie utworzyć stuprocentowej sytuacji.

W 25. minucie meczu doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Dwóch graczy niebiesko-białych walczyło w powietrzu i obaj mocno ucierpieli w starciu. Urazy okazały się na tyle poważne, że po chwili Mateusz Kaczor i Filip Karoń byli zmuszeni opuścić boisko. W ich miejsce do składu wskoczyli Konrad Przybylski i Maksym Bohdanov

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Furtak. Zawodnicy Stilonu mieli ponad pół godzin czasy gry, aby wykorzystać osłabienie rywala. Nie udało im się zdobyć w tym spotkaniu bramki mimo dobrych sytuacji strzeleckich Emila Drozdowicza i Wojciecha Kurlapskiego. Z dystansu próbował także Artem Vaskov, natomiast bramakrz przyjezdnych poradził sobie z tym uderzeniem. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem, efektownym uderzeniem z przewrotki popisał się Adrián Balboa, ale uderzył metr nad bramką Bartosza Przybysza. Nic więcej w spotkaniu się już nie działo i obie ekipy zeszły do szatni ze zdobyczą punktową w postaci jednego oczka.

STILON: Przybysz – Śledzicki, Karoń (30' Bohdanov), Wenerski – Kopeć (74' Kaniewski), Świerczyński (74' Maliszewski), Vaskov (74' Nowak), Wiśniewski, Kaczor (27' Przybylski) – Drozdowicz, Kurlapski.

Kolejny mecz podopieczni trenera Karola Gliwińskiego zagrają już w środę, 29 kwietnia w ramach 1/8 Pucharu Polski. Gracze Stilonu udadzą się do Nietkowa, gdzie podejmą 4-ligową Odrę. Początek tego spotkania został zaplanowany na godzinę 16.30 na stadionie w Nietkowie.

🔴 Nowy lokal otworzy się w Gorzowie

Drugi gorzowski trzecioligowiec, AstroEnergy Warta Gorzów również zdobył punkt w 21. kolejce III ligi. Zawodnicy trenera Mateusza Konefała zremisowali 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Nysa. Jedyną bramkę dla Warciarzy zdobył z rzutu karnego Paweł Krauz

Inne spotkania 21. kolejki

Pniówek Pawłowice - MKS Kluczbork, Carina Gubin - LKS Goczałkowice Zdrój, Odra Wodzisław Śląski - Rekord Bielsko-Biała, Miedź II Legnica 1:1 Gwarek Tarnowskie Góry, Polonia Bytom - Chrobry II Głogów, Lechia Zielona Góra - Górnik II Zabrze, Stal Brzeg - Ślęza Wrocław