piątek, 20 września 2024 00:01

Trzy bramki Stilonu i komplet punktów wraca do Gorzowa

Za nami mecz 20. kolejki w wykonaniu Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów. Gorzowianie w sobotę, 18 marca po emocjonującym spotkaniu wygrali na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze.
Stilon: Emil Drozdowicz

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Początek meczu to dobra gra przyjezdnych. Na boisku było widać zgranie zespołu i jedność taktyczną. Gorzowianie z minuty na minute zaznaczali swoją przewagę.

Mimo przejęcia inicjatywy przez podopiecznych trenera Karola Gliwińskiego, to jednak zawodnik z Zabrza jako pierwszy zagroził bramce Bartosza Przybysza. Strzelał zza szesnastki, ale chybił minimalnie obok słupka. W 11. minucie meczu niefrasobliwość w drużynie gospodarzy wykorzystał Emil Drozdowicz. Między obrońcą i bramkarzem miejscowych zabrakło komunikacji i gorzowski napastnik wykorzystał to, pakując piłkę do siatki. Dwadzieścia minut później doszło do przewinienia na Drozdowiczu przed samym polem karnym, a sędzia nie zawahał się i odgwizdał rzut wolny pośredni. Piłkę lekko wysunął Mateusz Kaczor, a sprytnie pod murem przymierzył Filip Wiśniewski. Pomocnik skierował piłkę przy samym słupku i bramkarz gospodarzy nawet nie zareagował. Pod koniec pierwszej połowy niebiesko-biali jeszcze podwyższyli prowadzenie. W 40. minucie faulowany w polu karnym był Drozdowicz, a do jedenastki podszedł Łukasz Kopeć i pewnym strzałem pokonał goalkeepera zabrzan.

Sam strzelec chwali swój zespół za postawę w meczu:

Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Kontrolowaliśmy pierwsze 45 minut, przy okazji strzelając 3 bramki. W drugiej połowie do momentu straconej bramki również mieliśmy kontrolę nad grą, jednak przez dwa błędy indywidualne sędzia musiał podyktować dwa rzuty karne. To nas nie podłamało i do końca utrzymaliśmy pozytywny rezultat, a co najważniejsze, wracamy do Gorzowa z trzema punktami. - powiedział Łukasz Kopeć, pomocnik Stilonu

Druga odsłona to już bardziej wyrównana gra, natomiast w dalszym ciągu, Górnicy nie byli w stanie stworzyć sobie klarowanej sytuacji do objęcia prowadzenia. To im się udało dopiero w 66. minucie po rzucie karnym. Po zagraniu ręką jednego z pomocników Stilonu, sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Michał Rostkowski i nie dał żadnych szans Przybyszowi na obronę jedenastki. Dziesięć minut później mieliśmy powtórkę z rozrywki. Po faulu jednego z gorzowskich defensorów, ponownie gospodarze wykorzystali rzut karny. Na 12 minut przed końcem był wynik 2:3 i zrobiło się niebezpiecznie. W samej końcówce gracze Górnika zdołali zagrozić przyjezdnym strzałem w słupek. Na szczęście dla zawodników Stilonu, zabrzanie nie stworzyli już więcej dogodnych sytuacji i niebiesko-biali mogli wrócić z kompletem punktów do Gorzowa.

Górnik II Zabrze 2:3 Stilon Gorzów

Bramki: Rostkowski 66’ Ściślak 78’ - Drozdowicz 11’ Wiśniewski 33’ Kopeć 40’ (k)

Stilon: Przybysz - Wenerski, Karoń, Śledzicki - Kopeć, Świerczyński, Wiśniewski, Kaczor (70’ Bohdanov) - Vaskov, Kurlapski (86’ Maliszewski), Drozdowicz (72’ Poniedziałek)

Tego samego dnia, inny gorzowski trzecioligowiec rozgrywał swoje spotkanie w ramach 20. kolejki 3. ligi. AstroEnergy Warta Gorzów pokonała u siebie Odrę Wodzisław Śląski 2:1.

Wyniki innych spotkań 20. kolejki.

Raków II Częstochowa - Stal Brzeg 1:2 , ŁKS Goczałkowice Zdrój - Polonia Nysa  0:0, Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom 1:3, MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 4:3, Pniówek Pawłowice - Carina Gubin 1:2, Rekord Bielsko-Biała - Miedź II Legnica 2:1, Chrobry II Głogów - Lechia Zielona Góra - mecz odbędzie się 19 marca.