Stilon bez punktów w pierwszym meczu domowym

Za nami 19. kolejka 3 ligi grupy 3. Drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów niespodziewanie uległa drugiej drużynie Chrobrego Głogów na własnym obiekcie.
Na zdjęciu Filip Wiśniewski

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Sobotni mecz od samego rana stał pod dużym znakiem zapytania, ponieważ zaśnieżone boisko nie dawało szans na rozegranie spotkania. Na szczęście gospodarz obiektu wraz z kibicami zdołali doprowadzić stan murawy do tego stopnia, że mecz mógł się normalnie odbyć.

Początek meczu to spokojne badanie się obu drużyn. Dopiero po 10. minucie swoje okazje na zdobycie bramki mieli Filip Karoń i Artem Vaskov, ale przy ich uderzeniach zabrakło precyzji. Dobrze tego dnia spisywał się w bramce gospodarzy nowy bramkarz, Bartosz Przybysz, który już w pierwszej części meczu ratował skórę swoim partnerom z drużyny. Niestety w 22. minucie złym zagraniem popisał się Jakub Kaniewski i z błędu skorzystał zawodnik gości, który w prostej sytuacji pokonał Przybysza.

Druga odsłona to sporo emocji. Na boisko zostali wprowadzeni dwaj gracze, Radosław Śledzicki i Olaf Nowak. Ten drugi niestety 10 minut po wznowieniu gry nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Drozdowiczu. Natomiast w 60. minucie gry po składnej akcji gorzowianie dopięli swego i do siatki z głowy trafił Emil Drozdowicz. Niebiesko-biali nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, ponieważ już po trzech minutach przyjezdni wyszli znów na prowadzenie. Złe krycie w polu karnym sprawiło, że piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu posłał Jakub Cieślicki.

Pod koniec meczu gospodarze znaleźli się w trudnej sytuacji. Musieli gonić wynik, a zespół osłabił Łukasz Kopeć, który otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Błędy w obronie i niewykorzystane sytuacje sprawiły, że gracze Stilonu nie zdobyli tego dnia nawet punktu na swoim stadionie.

Stilon Gorzów 1:2 Chrobry II Głogów

Bramki: Drozdowicz 60’ - Marciniak 22’ Cieślicki 63’

Stilon: Przybysz - Kaniewski (46’ Śledzicki), Karoń, Wenerski (70’ Przybylski) - Kopeć, Wiśniewski, Waskow, Maliszewski (46’ Nowak), Bohdanow (70’ Szałas) - Kurlapski (80’ Milewski), Drozdowicz

Kolejny mecz niebiesko-biali rozegrają już w przyszłą sobotę. Gracze Stilonu wybiorą się na wyjazd do Zabrza, gdzie zmierzą się z rezerwami Górnika.

Natomiast punkt z wyjazdowego starcia przywiozła do Gorzowa AstroEnergy Warta Gorzów. Gracze trenera Mateusza Konefała zremisowali 2:2 z Miedzią II Legnica, a oba trafienia zanotował 18-letni Oliwier Micek.

Wyniki innych spotkań 19. kolejki.

AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW - Chrobry II Głogów 1:2,  Miedź II Legnica - ASTROENERGY WARTA GORZÓW 2:2, Polonia Nysa - Pniówek 74 Pawłowice 1:1, Odra Wodzisław Śląski - LKS Goczałkowice Zdrój 2:2, Stal Brzeg - Górnik II Zabrze 3:3, Ślęza Wrocław - Raków II Częstochowa 1:0.