piątek, 20 września 2024 00:05

Dobry mecz Stilonu i pierwsze punkty w tym roku wracają do Gorzowa

Za nami pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2022/23 w wykonaniu Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów. W 18. serii gier gorzowscy piłkarze zagrali na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry.
Stilon: Na pierwszym planie Emil Drozdowicz

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

Podopieczni trenera Karola Gliwińskiego wybrali się do Tarnowskich Gór na starcie z miejscowym Gwarkiem. W pierwszym meczu tych drużyn zwycięsko wyszła drużyna z woj. śląskiego wygrywając 0:1. Zapowiedź spotkania 18. kolejki przeczytasz TUTAJ.

🔴 Rozbierana sesja zdjęciowa! Zdjęcia wyciekły do sieci!

Stilonowcy bardzo dobrze weszli w mecz. Już w 4. minucie gry blisko zdobycia bramki był Artem Vaskov, który otrzymał świetne dośrodkowanie od Emila Drozdowicza, ale nieczysto uderzył piłkę głową z najbliższej odległości. Natomiast już 2 minuty później goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Bramkową akcję dobrze rozpoczął Łukasz Kopeć, który wypuścił Wojtka Kurlapskiego na wolne pole. Gdy ten opanował piłkę, zagrał idealnie po ziemi do wbiegającego Drozdowicza, a ten dokonał formalności.

Od tego momentu wiele na boisku się nie działo, tego dnia stan murawy nie pozwalał na piękne granie piłką. Gospodarze zebrali się na odpowiedź już w 25 minucie, kiedy to pięknym trafieniem popisał się Michał Rakowiecki. Zawodnik dostał piłkę na rogu pola karnego, skupił na sobie obrońcę i świetnie przymierzył w dalszy róg bramki. Rakowiecki próbował jeszcze raz zagrozić bramce Bartosza Przybysza w ostatniej minucie pierwszej połowy strzałem z dystansu, ale gorzowski bramkarz poradził sobie bez problemu z tym uderzeniem.

Stilon wszedł dobrze w drugą połowę tak samo jak w pierwszą. Niebiesko-biali zaczęli agresywnie i w 50. minucie byli o włos od zdobycia bramki. Po rzucie rożnym mocno uderzył głową Drozdowicz, ale świetną interwencją popisał się Mateusz Prochoń. Znowu blisko wyjścia na prowadzenie byli gorzowscy gracze w 60. minucie, kiedy to po strzale Kopcia zadrżała poprzeczka gospodarzy. Wynik spotkania w 63. minucie ustalił Drozdowicz. Mateusz Kaczor zagrał piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne, a najprzytomniej zachował się Drozdowicz, który zanotował swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. Na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem idealną okazję po podaniu Drozdowicza miał Kurlapski, ale źle przymierzył i posłał piłkę obok bramki.

🔴 W Gorzowie działa nowa przychodnia!

Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 Stilon Gorzów

Bramki: Michał Rakowiecki 27' - Emil Drozdowicz 7' 64'

Skład Stilon: Przybysz - Wenerski, Karoń, Kaniewski - Kaczor (70' Przybylski), Maliszewski (70' Świerczyński), Wiśniewski, Vaskov, Kopeć - Kurlapski (86' Nowak), Drozdowicz (90' Szałas)

Żółte kartki Stilon: Karoń, Wiśniewski, Kaczor

Zawodnicy Stilonu kolejne swoje spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę, 11 marca o godzinie 14.00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Ich rywalem będzie druga drużyna Chrobrego Głogów.

🔴 Były żużlowiec Stali Gorzów przebywa w więzieniu

Natomiast drugi gorzowski trzecioligowiec AstroEnergy Warta Gorzów uległa na własnym boisku zespołowi Polonii Bytom 1:2. Jedyną bramkę dla Warciarzy zdobył Dominik Siwiński.

Wyniki innych spotkań 18. kolejki.

MKS Kluczbork - Raków II Częstochowa, Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław, Chrobry II Głogów - Stal Brzeg, Rekord Bielsko-Biała 3-0 Lechia Zielona Góra, LKS Goczałkowice Zdrój 2-0 Miedź II Legnica, Pniówek Pawłowice 1-1 Odra Wodzisław Śląski, Carina Gubin 1-0 Polonia Nysa