W minionym roku spośród 96.500 ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń, aż 52.450 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. To nie jest zwykła informacja- powinna ona raczej skłaniać do głębokiej refleksji nad sensem takiego stanu rzeczy. I do odpowiedzi na pytanie gdzie się tak spieszymy. Na drugi świat? Zabierając tam siebie i niewinnych kierowców wraz z pasażerami, którzy nie odpowiadają za te błędy? W tym roku 45 % ofiar wypadków ze skutkiem śmiertelnych zginęło w wyniku nadmiernej prędkości kierowców, którzy te auta prowadzili. Lubuscy policjanci zarejestrowali od początku roku ponad 12 tysięcy przypadków związanych z przekroczeniem prędkości. 104 kierowców straciło uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.
🔴 Groźny wypadek! Dwie osoby poszkodowane!
Zagadnienie to jest niezwykle istotne, ponieważ warto przypomnieć, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych i ludzkich tragedii. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża. Uniknięcie ewentualnej przeszkody, która pojawi się drodze, może okazać się niemożliwe. Dlatego lubuscy policjanci ruchu drogowego nie pozwalają kierowcom na zbyt szybką jazdę i stanowczo reagują na wszystkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.
🔴 Ceny mieszkań w Gorzowie zwalają z nóg!
Tak właśnie dzieje się podczas policyjnej akcji „Prędkość”, podczas której mundurowi mają na celu wyeliminować piratów drogowych i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżnym. O to przy aktualnie często zmieniających się warunkach pogodowych jest bardzo ciężko. Na drogach nie może być miejsca na nieodpowiedzialność o czym doskonale wiedzą policjanci. Kiedy zarejestrują samochód przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z kontrolą drogową i surowymi konsekwencjami. Te najbardziej poważne to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z wieloma punktami karnymi lub nawet obowiązek wytłumaczenia swojego zachowania przed sądem. A kary za nadmierną prędkość po zmianie taryfikatora nie należą do najtańszych.
To jednak nic w porównaniu ze śmiercią w wyniku wypadku lub życiem ze świadomością, że komuś się je odebrało. Działania „ Prędkość” prowadzone przez lubuskich stróżów prawa potrwają przez cały dzień. Będą oni obecni na wszystkich drogach naszego województwa bez względu na jej status. Mundurowi do walki z piratami drogowymi używają ręcznych mierników prędkości, a także wideorejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych radiowozach.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze