Okazały rewanż Kangoo za październikową porażkę

W 21. kolejce 2 Ligi Mężczyzn w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej zmierzyły się Kangoo Basket i Swiss Krono Żary. Był to pierwszy lubuski derbowy pojedynek tego roku.

Autor: Radosław Łogusz

Źródło: FB Kangoo Basket

Początek spotkania to świetne wejście w mecz całej gorzowskiej drużyny. Po 5 minutach gry Kangury prowadziły już z rywalem 17:5, a 7 pierwszych punktów rzucił sam Adam Chodkiewicz.

🔴 Gorzów. Policja znalazła ciało zaginionego 47-letniego mężczyzny

Kolejne minuty pierwszej kwarty to dość niedokładna gra obu zespołów, gdzie mogliśmy zauważyć odgwizdane kroki czy niedokładne zagrania. Natomiast niskie tempo zawodów nie przeszkodziło gospodarzom, żeby stopniowo zwiększali przewagę nad zawodnikami z południa Lubuskiego. Oba zespoły na pierwszą przerwę schodziły przy stanie 23:22.

Druga odsłona to wyrównana gra, gdzie było widać że podrażnieni złym początkiem goście powoli zaczynają wykonywać swoje założenia. Do zwycięstwa w drugiej kwarcie przyjezdnych poprawił duet Wojciech Dymiński i Maciej Leszczyński. To oni byli odpowiedzialni za celne trójki i powrót do gry zespołu z Żar w drugiej tercji.

Po długiej przerwie goście wykazywali się sporą niedokładnością przy rzutach co sprawiło, że gorzowianie stopniowo zwiększali swoją przewagę. Lider zespołu, Konrad Jelski popisał się dwoma pięknymi trójkami w trzeciej części, a reszta partnerów z zespołu dokładała celne rzuty co poskutkowało dziesięciopunktową zaliczką przed ostatnią kwartą meczu.

Końcówka meczu to popis graczy Kangoo. Podopiecznym trenera Andrzeja Stefanowicza wpadało praktycznie wszystko do kosza w przeciwieństwie do graczy z Żar. Dowodem na to była chociażby dyspozycja Chodkiewicza, który w ostatniej tercji rzucił 3 piękne trójki. Sam gracz w całym meczu zdobył 37 punktów, co jest fantastycznym wynikiem.

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 107:80 BC Swiss Krono Żary (23:22 21:25 28:15 35:18)

W kolejnym meczu Kangury podejmą drużynę Exact Systems Śląsk Wrocław na własnym parkiecie. To spotkanie zostanie rozegrane w przyszłą niedzielę, 19 lutego o godzinie 20.00.

🔴 Łowcy pedofili zatrzymali 36-latka. Co grozi mężczyźnie?

Wyniki innych spotkań 21. Kolejki.

Pogoń Prudnik 108:75 CM Magnolia KKS Siechnice, WKK II Wrocław 78:81 Basket Club Obra Kościan, KS Sudety Jelenia Góra 83:88 Dijo Polkąty Maximus Kąty Wroc., Zetkama Doral Nysa Kłodzko 94:69 Orlen Akademia Koszykówki BM Stal, KS 27 Katowice 85:47 Team-Plast KK Oleśnica, MKS Sokół Marbo Międzychód 80:55 Exact Systems Śląsk Wrocław