piątek, 20 września 2024 14:33

Kangoo Basket wróciło z dalekiej podróży i zgarnęło komplet

W 17. kolejce zmagań 2 Ligi Mężczyzn w koszykówce, drużyna Kangoo Basket pokonała na własnym parkiecie wyżej notowanego rywala Nysę Kłodzko 80:72. Gospodarze wyszarpali zwycięstwo dopiero w ostatniej kwarcie.

Źródło: FB Kangoo Basket

Przed spotkaniem z Kłodzkiem podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza nie wiedli wymarzonej passy. Długo nie mogli wygrać na własnym parkiecie, co w końcu dzisiaj się udało. Zapowiedź spotkania Kangoo Basket – Nysa Kłodzko przeczytasz TUTAJ.

🔴 21-latek pijany spowodował kolizję i zaczął uciekać

Od samego początku spotkania to goście weszli lepiej w mecz i zaczęli powoli odskakiwać Kangurom. W połowie pierwszej kwarty gracze z Kłodzka już zarysowali delikatną przewagę wynikiem 5:11 i wraz z końcowym gwizdkiem pierwszej odsłony podwyższyła się ona do stanu 13:22.

Druga połowa to znów skuteczne rzuty przyjezdnych i powolne powiększanie przewagi przez gości. Gospodarze zrywali się z pojedynczymi niezłymi akcjami, ale to nie wystarczało do wyrównania stanu gry. Niewymuszone błędy gorzowskich koszykarzy sprawiały, że zawodnicy Nysy powiększyli swoją przewagę i obie ekipy schodziły na dłuższą przerwę przy stanie 31:44.

Na początku trzeciej kwarty, gdy kibice mogli ujrzeć wynik 35:51 dla gości, to już powoli mogli tracić nadzieje na pozytywny rezultat. Natomiast to właśnie od tego momentu gracze Kangoo zaczęli grać bardziej zdecydowanie, co przynosiło im szybkie zdobycze punktowe. W tej kwarcie celnymi trójkami popisali się chociażby Norbert Grzegorczyk, Tom Benk czy Michał Jercha.

Ostatnią połowę meczu koncertowo rozpoczął Grzegorczyk od popisowego wsadu i od tego momentu gospodarze ruszyli do zmiany stanu gry. To się udało za sprawą Adama Chodkiewicza, który wyrównał na 5 minut przed końcem. Końcówka spotkania to same celne rzuty Kangurów i bezbłędna gra w obronie. To sprawiło, że po ostatnim gwizdku gorzowscy zawodnicy mogli świętować wygraną na własnym parkiecie.

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 80:72 Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Natomiast już w następnej kolejce podopieczni trenera Stefanowicza zagrają na wyjeździe z Team-Plast KK Oleśnica. Początek tego spotkania jest zaplanowany na sobotę, 21 stycznia na godzinę 17.00.

🔴 Nowa kawiarnia otworzy się w Gorzowie

Wyniki innych spotkań 17. kolejki.

CM Magnolia KKS Siechnice 64:77 Aldemed SKM Zastal Zielona Góra, Basket Club Obra Kościan 77:71 Exact System Śląsk Wrocław