piątek, 20 września 2024 11:39

Trudna przeprawa EIG CEZiB Kangoo Basket

W ramach 15. kolejki w 2 lidze mężczyzn podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza musieli uznać wyższość zespołu KS 27 Katowice. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte.

Autor: Marta Czernicka

Kibice, którzy zdecydowali się przybyć na halę CEZiB przy ul. Warszawskiej, na brak emocji narzekać nie mogli. Do Gorzowa przyjechał wicelider rozgrywek. Goście dominowali już od początku spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 6:19 dla przyjezdnych. Druga część meczu również należała do gości. Największą radość gorzowianie sprawili swoim kibicom w trzeciej kwarcie. Grali mądrze i w pełni wykorzystywali błędy przeciwnika. Fani zebrani na trybunach mieli nadzieję, że ostatnia część spotkania również będzie należeć do zespołu EIG CEZiB Kangoo Basket. Tak się jednak nie stało, czwarta kwarta w wykonaniu podopiecznych trenera Stefanowicza była słaba. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 43:78 dla KS 27 Katowice.

🔴 Filip Wiśniewski: Emocji staram się nie zabierać na boisko [WYWIAD]

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie miejscowych byli Michał Jercha (13) i Norbert Grzegorczyk (12). Dla zespołu gości najwięcej punktów zdobyli Maksymilian Duda (19) i Kajetan Kuczawski (13).

Zadanie beniaminka zawsze jest trudne i oczywiste – utrzymać się po awansie. Realizacja tego celu jest w zasięgu Kangoo Basket. Za gorzowską drużyną ostatnie spotkanie w tym roku. Zawodników czeka teraz przerwa.

Koszykarze wznowią rozgrywki 7 stycznia. Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket uda się do Jeleniej Góry, gdzie zmierzy się z KS Sudety Jelenia Góra.  We własnej hali Kangoo zagra dopiero 14 stycznia. Ich rywalem będzie Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Tabela rozgrywek 2 ligi mężczyzna (stan na 18.12.2022r.)