Za nami 13. kolejka gier w 2. Lidze Mężczyzn w koszykówce. Na własnym parkiecie EIG CEZiB Kangoo Basket uległ liderującemu w tabeli Sokołowi Marbo Międzychód.
Kangoo: przy piłce Norbert Grzegorczyk

Autor: Marta Czernicka

Wiele osób czekało na przyjazd zespołu Sokoła do Gorzowa. Zespół przyjezdnych od początku prezentuje się solidnie w lidze i nie stracił dotychczas żadnych punktów. Zapowiedź tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

🔴 Skandal na pogrzebie! Pijany ksiądz odprawiał mszę pogrzebową!

Pierwsza kwarta to dobre tempo zawodów. Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny rzucali kosz za kosz. Na minutę przed końcem pierwszej części, gospodarze prowadzili pięcioma punktami, ale ostatecznie kwarta zakończyła się remisem 26:26. Tak jak w pierwsze połowie wiedzieliśmy dużą skuteczność rzutów, tak w drugiej odsłonie punkty nie przychodziły zawodnikom z łatwością. Tym razem to gracze z Międzychodu prowadzili przez większą część drugiej części. Gracze Kangoo wykazali się walecznością w końcówce i nie pozwolili zejść gościom z prowadzeniem na dłuższą przerwę. Stan meczu po drugich 10 minutach wynosił 41:41.

Trzecia część gry to pokaz siły zespołu z Międzychodu. Goście fantastycznie weszli w grę po przerwie i szybko odskoczyli na 5 punktów, co zmusiło trenera Andrzeja Stefanowicza do wzięcia czasu. W drużynie Kangurów momentami brakowało doskoku do rywala, co pozwoliło podopiecznym trenera Marcina Chodkiewicza na rzucenie dwóch trójek z rzędu. W pewnym momencie przyjezdni odjechali i prowadzili przewagą 15 punktów, natomiast gorzowianie przy dobrej grze w końcówce kwarty zmniejszyli przewagę do 7 oczek.

Ostatnia część to żywa gra i ciekawe akcje z obu stron. Niestety niska skuteczność ze strony gospodarzy sprawiła, że gracze Sokoła powiększali swoją przewagę i ostatecznie zakończyli spotkanie zwycięstwem 71:83. Najwięcej punktów dla drużyny Kangoo Basket zdobyli Norbert Grzegorczyk (20) oraz Adam Chodkiewicz (16)

🔴 Zobacz więcej informacji - SPORT

W przerwie zawodów miłośnicy koszykówki mogli skorzystać z atrakcji. Na kibiców, którym udało się złapać wyrzucony gadżet czekały ciekawe konkurencje. Szczęśliwcy mieli okazję spróbować się m.in. w grze „koszykarskie kółko i krzyżyk” oraz podjąć próbę rzutu z połowy boiska. Uczestnicy mieli szanse zgarnąć interesujące nagrody!

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 71:83 MKS Sokół Marbo Międzychód

Kolejne spotkanie gorzowscy koszykarze rozegrają na wyjeździe. W niedzielę, 11 grudnia o godzinie 19.00 we Wrocławiu podejmą drużynę Röben Gimbasket Wrocław.

Członkowie klubu radnych #KochamGorzów – Marta Bejnar-Bejnarowiczi Krzysztof Kochanowski postanowili związać swoje kariery polityczne z partią Polska 2050. Trzeci z członków koła, Jerzy Synowiec, dołączył do radnych Platformy Obywatelskiej i tym samym #KochamGorzów przestało istnieć. Jak wyglądały kulisy rozstania i jak wpłyną na pracę gorzowskich radnych? Zapytaliśmy Martę Bejnar-Bejnarowicz.