Kiedy policja przeprowadza na drogach specjalne akcje, to często o tym informuje. Ale zazwyczaj nie robi tego, kiedy ma używać dronów. Teraz ostrzeżenia także nie ma, ale „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że właśnie od wtorku zaczyna się lotnicza akcja mundurowych.
🔴 Policjanci ustalają okoliczności zderzenia samochodu z szynobusem
Drony weszły do służby jakiś czas temu i dostała je każda komenda wojewódzka. Maszyny używane są co jakiś czas przez komendy powiatowe i z ujawnianych nagrań wynika, że są skuteczne.
Jak to działa? Dron lata wysoko nad drogami i ulicami. Rejestruje obraz. Nagrywa, kiedy np. jakiś kierowca przekracza podwójną ciągłą linię.
Na ziemi znajduje się operator drona, który widzi wszystko na monitorze. Daje znać o wykroczeniu patrolowi znajdującemu się w pobliżu. Ten już wie, które auto ma zatrzymać do kontroli. Kierowcy są zaskoczeni, bo nie zdają sobie sprawy, że kilka kilometrów wcześniej zostali nagrani.
🔴 Źle zaparkowane hulajnogi irytują mieszkańców. Czy jest szansa, że znikną z chodników?
Drony są używane nie tylko wobec kierowców. Od wtorku mają także śledzić pieszych. Chodzi nie tylko o przechodzenie przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.
Drony mają za zadanie rejestrować także osoby, które przekraczając jezdnię, korzystają z urządzeń elektronicznych (np. smartfonów).
Przypomnijmy, że takie zachowanie to wykroczenie karane mandatem w wysokości 300 złotych.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
W Gorzowie rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ogólnopolskiego programu in vitro. Posłanki, posłowie, radni i działacze Platformy Obywatelskiej zachęcają mieszkańców do podpisania petycji i wsparcia pomysłu. Jak sami podkreślają problem niepłodności dotyka coraz więcej par, którym jak nigdy, potrzebne jest wsparcie mentalne i finansowe.
Napisz komentarz
Komentarze