Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 września 2024 11:39
Reklama

Drzewa przy Kłodawce zostaną zabezpieczone

Teren przy gorzowskiej Kłodawce przypadł bobrom do gustu, że postanowiły się tam zagościć na dłużej. Niestety, ale te zwierzęta stanowią zagrożenie dla drzew znajdujących się w okolicy gorzowskiej rzeczki.
Drzewa przy Kłodawce zostaną zabezpieczone

Źródło: gorzowskie.pl

Ostatnio ogłoszono, że z terenu miasta zniknie, aż 357 drzew. Jest to spowodowane obumarciem okazów i ich złym stanem zdrowotnym. Sporo szkody wyrządziły też nawałnice, które przeszły przez Gorzów w ostatnim czasie. Matki natury nie oszukamy, ale możemy sprawić, że kolejne drzewa nie zostaną wycięte.

🔴 Czy Bartosz Zmarzlik wróci do Stali w sezonie 2024?

Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz zwróciła się z prośbą do prezydenta miasta.

Zwracam się z prośbą o zabezpieczenie i stałe monitorowanie stanu drzew wzdłuż Kłodawki. Niedawno wiele drzew zostało wyciętych, a teraz działa dokonują bobry. Jest to oczywiście naturalny stan rzeczy, że bobry bytują przy rzece, ale starajmy się ograniczyć ich negatywny wpływ na drzewostan, na terenie miasta, gdzie drzew ubywa z dnia na dzień – apeluje Marta Bejnar – Bejnarowicz radna klubu Kocham Gorzów.

🔴 Źle zaparkowane hulajnogi irytują mieszkańców. Czy jest szansa, że znikną z chodników?

Poznaliśmy odpowiedź miasta w tej sprawie.

Odpowiadając na Pani interpelację w sprawie uszkodzeń drzew powodowanych przez bobry w okolicach rzeki Kłodawki, informuje, że Urząd Miasta cyklicznie prowadzi zabezpieczanie pni opisanych drzew. Do końca bieżącego roku planowany jest kolejny etap prac – kolejne pnie drzew zostaną zabezpieczone siatką – poinformowała Iwona Olek zastępca Prezydenta Miasta

Według Wikipedii Bobry uważane są za największe gryzonie. Jest zwierzęciem silnie terytorialnym, rodzinnym i zasadniczo monogamicznym; wiedzie nocny tryb życia. Posiada szereg cech morfologicznych, które ułatwiają mu prowadzenie ziemnowodnego trybu życia – może przebywać pod wodą bez przerwy nawet do 15 minut. Bóbr należy do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet do 1 m. Do najbardziej charakterystycznych śladów funkcjonowania bobrów w środowisku należą budowane przez nie tamy.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zobacz nagranie bobra w Kłodawce:

Źródło nagrania - facebook gorzowskie.pl 12.07.2022r.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama