Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 02:00
Reklama

Policjanci ustalają okoliczności zderzenia samochodu z szynobusem

W niedzielę ( 20 listopada) tuż po godzinie 15 w miejscowości Trzebiszewo kierujący samochodem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod jadący szynobus. Kierowca osobowego pojazdu w ciężkim stanie został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego i apelują o ostrożność!
Policjanci ustalają okoliczności zderzenia samochodu z szynobusem

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w dniu wczorajszym w miejscowości Trzebiszewo, gdzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia osobowego pojazdu marki Alfa Romeo z szynobusem relacji Skwierzyna - Gorzów Wielkopolski. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem osobowym, 49- letni mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala przy użyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia  Ratunkowego. 

🔴 Jerzy Synowiec: Plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje tu składowania śmieci!

Pasażerowie szynobusu oraz maszynista nie odnieśli obrażeń. Na miejscu tragedii grupa dochodzeniowo - śledcza oraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zabezpieczali wszystkie istotne dla wyjaśnienia okoliczności wypadku dowody. Prokuratorskie śledztwo będzie miało na celu ustalenie dokładnych przyczyn zdarzenia drogowego. Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, jest przejazdem niestrzeżonym, natomiast jest on prawidłowo oznakowany. Należy wspomnieć o ustawionym tam znaku B-20 „STOP” zobowiązującym kierujących do zatrzymania się i ustąpienia pierwszeństwa. W dniu zdarzenia na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne z uwagi na znajdujący się na drodze śnieg. 

🔴 Szybka reakcja pracownicy poczty polskiej pozwoliła zapobiec nieszczęściu

Policja przypomina, że na oblodzonej nawierzchni łatwiej stracić panowanie nad kierowanym pojazdem, a droga hamowania znacznie się wydłuża, to na kierujących pojazdami ciąży obowiązek dostosowania prędkości do panujących na drodze warunków.

Wypadki na przejazdach kolejowych w ogólnej statystyce wypadków drogowych nie stanowią dominującej pozycji, to jednak z uwagi na okoliczności, w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim z uwagi na to, że charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych pozostają pod szczególnym nadzorem Policji.

🔴Prokuratura chce dłuższego aresztu dla prezesa Stali Gorzów

Zbliżając się pojazdem do przejazdu kolejowego należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory trzeba upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy. Ponadto kierującemu, na przejeździe kolejowym zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Autobusy miejskie po godzinie 17.00. powoli kończą pracę i systematycznie zaczynają powracać do zajezdni. Ostatnie zjawiają się tam w okolicach północy. Na tym jednak ich obsługa przez pracowników zakładu się nie kończy. Zapytaliśmy w MZK co się dzieje z autobusami w nocy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama