Jest takie powiedzenie, które mówi: lepiej późno niż wcale.... Chodź decyzja urzędu miasta, wzbudza różne emocje, należy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. W sumie powinniśmy cieszyć się z tego, że nie doszło do żadnej tragedii.
🔴Mieszkańcom przeszkadzają źle zaparkowane hulajnogi elektryczne
Pod koniec sierpnia 2021 roku kamery z monitoringu uchwyciły spadające drzewo. Niegdyś zielone i dumne, teraz suche i podgryzione przez bobry uległo wiejącemu wiatrowi, który przewrócił je do basenu portowego. Już we wrześniu 2021 roku na łamach gorzowskie.pl informowaliśmy o tym, że stan drzew pozostawia wiele do życzenia. Natury nie zmienimy, ale możemy zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających ze świeżego powietrza w klimatycznym porcie rzecznym. Dodać trzeba również, że dla bezpieczeństwa najstarszy lodołamacz rzeczny na świecie „KUNA” zmienił swoje miejsce cumowania. Przeniósł się na drugą stronę basenu portowego z dala od niebezpiecznych drzew. Ten muzealny statek aktualnie należy do gorzowskiego stowarzyszenia wodniaków, które na bieżąco dba o ten obiekt.
🔴Prezes Stilonu Krzysztof Olechnowicz: Niech wygra sport i niech wreszcie będzie normalnie
W tej sprawie również interweniował radny miejski Robert Surowiec, który w swojej interpelacji zwrócił się o wycięcie suchych drzew w porcie rzecznym. Miasto odpowiedziało, że złoży wniosek do Marszałka Województwa lubuskiego o wydanie decyzji administracyjnej na ich usunięcie. I tak zapewne się stało tyle tylko, że trwało to ponad rok.
🔴Gorzów wyda ponad 500 tys na nowe drzewa
21 października 2021 roku przez Gorzów przeszła potężna wichura, która przyczyniła się do jeszcze większych strat w porcie rzecznym. To jednak nie koniec, bo w tym roku we wrześniu nad Gorzowem przeszedł prawdziwy pogodowy armagedon, który oczywiście spowodował jeszcze większe straty w porcie rzecznym oraz w całym mieście. Po tej ostatniej nawałnicy możemy mówić o szczęściu w nieszczęściu, nikt nie zginął, a straty były ogromne. Drzewa złamane w pół a w wodzie pełno gałęzi taki widok jak z horroru. Cieszymy się, że miasto wreszcie zareagowało i że nie doszło do żadnej tragedii. Być może wreszcie zapanuje porządek. Drzewa, które były w złym stanie przestaną zagrażać ludziom i wszystko wróci do normy.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Wydział Gospodarki Komunalnej, odpowiedzialny za miejską zieleń, poinformował o ogłoszonym przez miasto przetargu, który jest efektem prowadzonej przez kilka miesięcy inwentaryzacji drzew. Inwentaryzacja doprowadziła do wytypowania na terenie całego miasta drzew, które z powodu uschnięcia, zniszczenia przez wichury lub z powodu chorób zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, bądź ich mienia.
Napisz komentarz
Komentarze