- Droga dwupasmowa w kierunku S3 to nadal ulica Małyszyńska, nazwę aleja Luksemburska otrzymała droga wewnętrzna, biegnąca równolegle do Małyszyńskiej.
- Nazwę aleja Luksemburska nadano drodze wewnętrznej, odchodzącej od ul. Dobrej, w kierunku wschodnim, do ul. Berlińskiej.
- Rondu na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej, Mironickiej, Szczecińskiej i Dobrej nadano nazwę Małyszyńskie, a rondu na skrzyżowaniu ulic Berlińskiej i Myśliborskiej nazwę Roberta Schumana.
,,Robert Schuman (1886-1963), francuski premier, minister spraw zagranicznych. Architekt projektu integracji europejskiej. Był jednym z czołowych negocjatorów ważnych traktatów i inicjatyw, takich jak Rada Europy, plan Marshalla i NATO, które miały na celu zacieśnienie pokojowej współpracy państw europejskich. Opracował „plan Schumana”, który zyskał uznanie w oczach świata. Plan ten został opublikowany 9 maja 1950 r. Dzisiaj ta data jest uważana za dzień narodzin Unii Europejskiej''
🔴Elektroniczny system przypominający o wizycie w poradni, to tylko niektóre sugestie mieszkańców
- Nazwę Helsińska nadano ulicy odchodzącej od ul. Myśliborskiej, w kierunku południowym, do ul. Londyńskiej.
- Nazwę Węgierska nadano ulicy odchodzącej od ul. Litewskiej w kierunku północnym, następnie skręcającej w kierunku zachodnim do ul. Serbskiej, a nazwę Czeska ulicy odchodzącej od ul. Litewskiej w kierunku północnym do skrzyżowania z ul. Serbską i ul. Węgierską.
- Nazwę Owsiana nadano ulicy odchodzącej od ulicy Łagodzińskiej w kierunku północnym.
🔴Czy mieszkańcy ulicy Ryskiej doczekają się parku kieszonkowego i chodnika?!
- Ulicy odchodzącej od ulicy Szarych Szeregów, w kierunku południowym, do ulicy Armii Krajowej, nadano nazwę admirała Józefa Unruga.
- Ulicy odchodzącej od ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, w kierunku wschodnim oraz od ul. Srebrnej w kierunku południowym, nadano nazwę Wrzosowa.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Do końca marca, w filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Słonecznej 63, będzie można zobaczyć wystawę prac plastycznych pt. „Dla kogo koperta”. Dzieci z gorzowskich przedszkoli, za pomocą farb i kredek, przedstawiły jak postrzegają niebieskie miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i nauczyły się dlaczego są tak ważne i pomocne dla osób, które ich potrzebują.
Napisz komentarz
Komentarze