W chwili wejścia do lokalu funkcjonariusze zastali kobietę obsługującą urządzenia. Jak informuje Izba Administracji Skarbowej, w trakcie czynności przeprowadzono symulację gier, która jednoznacznie wykazała, że ich przebieg był czysto losowy. Oznacza to, że wynik nie zależał od umiejętności gracza, a od przypadku – co zgodnie z obowiązującym prawem klasyfikuje te urządzenia jako nielegalne automaty hazardowe.
Zabezpieczone automaty zostały przewiezione do magazynu depozytowego, gdzie będą przechowywane jako dowód w sprawie. Równocześnie wszczęto postępowanie mające na celu ustalenie organizatora lub organizatorów nielegalnych gier hazardowych. Zgodnie z art. 107 §1 Kodeksu karnego skarbowego, urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia podlega karze grzywny, karze pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.
Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań i kolejnych kontroli. Przypadki prowadzenia nielegalnego hazardu w lokalach usługowych czy punktach rozrywki nie są w regionie rzadkością – służby regularnie informują o ujawnieniach podobnych przypadków.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze