Funkcjonariusze, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, nie czekając ani chwili, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi szybko i profesjonalnie wykonali niezbędne czynności do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego. Dzięki zdecydowanej i skutecznej reakcji policjantów, życie mężczyzny zostało uratowane. To zdarzenie dobitnie pokazuje, że służba w Policji to nie tylko egzekwowanie prawa, ale przede wszystkim niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Hasło „Pomagamy i chronimy” nie jest dla nas pustym sloganem – to codzienna rzeczywistość, która towarzyszy nam w każdej interwencji. Policjanci niejednokrotnie są pierwsi na miejscu zdarzeń i to od ich wiedzy, umiejętności oraz opanowania zależy zdrowie i życie drugiego człowieka. Profesjonalne wyszkolenie, ciągłe doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również empatia i gotowość do działania w sytuacjach kryzysowych – to fundamenty policyjnego etosu. Każde takie zdarzenie przypomina nam, jak ważna jest nasza służba i jak wielką wartością jest ludzkie życie.
Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że ktoś z naszych bliskich jest przygnębiony, zapytajmy, jak możemy mu pomóc, okażmy mu troskę i zainteresowanie. Traktujmy poważnie wszystkie nasze obserwacje i nie zostawiajmy samej osoby w kryzysie. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślamy się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Przekażmy służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.
Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.
Uważajcie na siebie!
Napisz komentarz
Komentarze