Jak wielokrotnie zaznaczaliśmy, przestępcy nie mają weekendów, co bardzo dosadnie pokazały trzy zgłoszenia z soboty (22 marca) Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego, podczas sprzedaży i zakupu towarów na popularnych platformach, zostali nakłonieni do kliknięcia w przesłane linki finalizujące transakcje. Niestety, w ten sposób stracili łącznie 16 tysięcy złotych. Policja ostrzega przed fałszywymi płatnościami.
W sobotę (22 marca) funkcjonariusze z sulęcińskiej komendy przyjęli aż trzy zawiadomienia o oszustwach. Stanowi to dość przykre potwierdzenie słów, które często powtarzamy, iż przestępcy nie mają wolnego i nie przepuszczą żadnej okazji, aby wzbogacić się czyimś kosztem. Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego zamierzali sprzedać oraz kupić przedmioty za pośrednictwem popularnych platform. Odezwały się do nich osoby zainteresowane zawarciem transakcji. Każdorazowo kontakt nastąpił poza funkcjonalnościami strony/aplikacji – poprzez wiadomość na komunikatorze lub e-mail. W tym miejscu drobne wyjaśnienie. Prowadząc konto na platformie sprzedażowej, użytkownicy sami zamieszczają tam swój numer telefonu lub adres e-mail jako możliwość dodatkowego kontaktu. Co było dalej? Pokrzywdzeni zostali poproszeni o kliknięcie w przesłane linki.
Lubuska drogówka rozpoczęła sezon motocyklowy. Policyjne jednoślady już od kilku dni patrolują ulice i drogi regionu. Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdów. Apelują do wszystkich kierowców – zarówno motocyklistów, jak i kierujących autami – o rozwagę, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów. Wszystko po to, aby nadchodzące miesiące na drogach były bezpieczne.
Przekierowywały one do stron, za pomocą których miał nastąpić przelew przychodzący lub wychodzący. W dwóch przypadkach przestępcy posunęli się dalej, dzwoniąc do swoich ofiar, podając się za pracownika firmy kurierskiej oraz banku, prosząc o weryfikacyjne szybkie przelewy. Niestety, już po chwili stało się jasne, iż to oszustwo. Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego w momencie składania zawiadomienia stracili łącznie 16 tysięcy złotych.
Policjanci ostrzegają przed dokonywaniem jakichkolwiek transakcji lub wchodzenia w interakcję poza funkcjonalnościami platform sprzedażowych.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze