Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 stycznia 2025 07:24
Reklama

Masz żywą choinkę? Chcesz się jej pozbyć? Oddaj ją alpakom!

Sympatyczne alpaki Elvis, Edzio, Luis i Pedro po raz kolejny czekają na świąteczne drzewka w ramach akcji „Choinka dla Alpaki”.

Źródło: Facebook / Alpaki to tu

Spółka Inneko we współpracy z gospodarstwem „Alpaki to tu” organizuje zbiórkę, która odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2025 roku na terenie Gorzowa. To już trzecia edycja tej popularnej inicjatywy, która przyciąga coraz więcej mieszkańców.

Każdego roku po świętach altany śmietnikowe wypełniają się wyrzuconymi choinkami. Zamiast wyrzucać drzewka na śmietnik, można je oddać alpakom, które uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki. Akcja rozpoczęła się w 2023 roku i od razu okazała się strzałem w dziesiątkę. Alpaki otrzymały ogromną liczbę choinek, a mieszkańcy chętnie angażowali się w tę nietypową formę recyklingu.

Zbiórka choinek odbędzie się według specjalnego harmonogramu, który zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Dla tych, którzy wolą osobiście przekazać drzewko, gospodarstwo „Alpaki to tu” w miejscowości Rataje 13B, w gminie Nowogródek Pomorski, zaprasza w każdą sobotę i niedzielę stycznia w godzinach 12:00-15:00. Pierwszy taki weekend odbędzie się już 11-12 stycznia.

Oficjalnie akcje #ChoinkaDlaAlpaki zaczynamy w styczniu  a zbiórka na terenie Gorzowa zaplanowana jest na 18.01 przez Inneko Gorzów. Gdybyście chcieli przywieźć nam swoją choinkę sami to będziemy na Was czekać w każdą sobotę i niedzielę stycznia (11-12.01, 18-19.01, 25-26.01) w godz 12-15 w naszych Wojtkowyjach - czytamy w poście na mediach społecznościowych. 

Co z choinkami w doniczkach?
Jeżeli posiadasz choinkę w doniczce, nie musisz się martwić. Gospodarstwo przyjmuje także takie drzewka i sadzi je na swoim terenie. To świetny sposób, aby dać drugie życie świątecznemu drzewku i jednocześnie wesprzeć sympatyczne zwierzaki.

Warto wesprzeć tę wyjątkową inicjatywę, która łączy ekologię z miłością do zwierząt. Świąteczna choinka nie musi kończyć swojego życia na wysypisku – może stać się pyszną przekąską dla alpak i elementem troski o środowisko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama