niedziela, 27 października 2024 17:16

Szaleńczy pościg Kangoo Basket zakończony niepowodzeniem

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket przegrała w Sopocie z Uniwersytet Gdański Treflem Sopot 71:67 (25:12,13:18,16:12,17:25). Jest to trzecia z rzędu porażka gorzowskich koszykarzy.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Zmiana grup 2 ligi nie wychodzi drużynie EIG CEZiB Kangoo Basket na dobre. W pierwszych kolejkach w nowych realiach Kangury przechodziły cięższy czas, ponieważ do tej pory głównie przegrywały. Bilans 1-3 dawał podopiecznym trenera Andrzeja Stefanowicza odległe 14. miejsce w ligowej układance. Na domiar złego, gorzowski zespół nawiedziło nagromadzenie kontuzji, w tym kapitana drużyny – Konrada Jelskiego. W takich okolicznościach w niedzielne wczesne popołudnie Kangury wybiegły na parkiet w odległym Sopocie. Miejscowa drużyna Uniwersytetu Gdańskiego Trefla przed pojedynkiem z gorzowską ekipą zajmowała szóste miejsce w klasyfikacji i to właśnie gospodarze urastali na roli faworyta niedzielnego starcia.

W pierwszej kwarcie gospodarze zaprezentowali się jako drużyna wyraźnie bardziej wszechstronna i zdeterminowana, co przełożyło się na prowadzenie 25:12 po pierwszych dziesięciu minutach gry. Koszykarze Trefla grali niezwykle zespołowo, a ich punkty były rozłożone równomiernie pomiędzy wielu zawodników, co czyniło ich atak trudnym do zatrzymania. Z kolei drużyna gości miała spore problemy ze skutecznością, zwłaszcza w prostych sytuacjach rzutowych. Gorzowianie nie byli w stanie trafić żadnego rzutu za trzy punkty, co dodatkowo ograniczało ich możliwości punktowe. Żaden z Kangurów nie zdobył więcej niż dwóch punktów, co dobitnie pokazywało ich trudności w ataku.
Pierwsza kwarta należała zatem zdecydowanie do Trefla Sopot, który przewagę wywalczył dzięki zespołowej grze oraz konsekwencji w obronie, zmuszając przeciwników do trudnych rzutów i skutecznie zamykając im drogę do kosza.

Finalna kwarta była popisem determinacji i wiary we własne umiejętności gorzowskich koszykarzy. Ofensywną grę zespołu wzięli na siebie Kaźmierski i Grzegorczyk, a skuteczność ich rzutów powędrowała wysoko w górę. Dzięki temu Kangury zaczęły gonić gospodarzy i na kilka chwil przed końcową syreną przewaga Trefla stopniała do zaledwie trzech punktów - 68:65. Ostatnie sekundy spotkania to dramaty pod oboma koszami. Gospodarze mogli kilkukrotnie zamknąć mecz, ale ich rzuty osobiste stały na bardzo niskiej skuteczności. Kangoo zaś mogło doprowadzić do wyrównania, lecz na kilka sekund przed końcem spudłował Grzegorczyk. Poskutkowało to przejęciem piłki przez miejscowych i błyskawicznym faulem gorzowian. Ostatnie dwa rzuty osobiste Trefl trafił, a to zamknęło pojedynek. Ostatecznie zawodnicy z Trójmiasta zwyciężyli 71:67.
Porażka w Sopocie jest trzecią przegraną z rzędu podopiecznych trenera Stefanowicza

Okazja do przerwania słabej serii nadarzy się już w środę, kiedy to Kangoo Basket podejmie w hali CEZiB-u drużynę Sokoła Międzychód

W zespole Trefla najlepiej punktowali: Jan Czyżewski (13 punktów), Franciszek Chac (11 punktów) i Kuba Kociołek (10 punktów i 12 zbiórek).

W Kangoo Basket najlepiej zaprezentowali się: Norbert Grzegorczyk (20), Kacper Kaźmierski (15), Tomasz Cieślak (12).