Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 października 2024 10:33

Kangury w pierwszym domowym starciu sezonu

W najbliższą sobotę drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów rozegra pierwszy domowy mecz w sezonie 2024/25. Rywalem Kangurów będzie Energa GAK Gdynia.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Rozgrywki koszykarskiej 2 ligi powoli nabierają tempa. W zeszły weekend zespół EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów zainaugurował kampanię w odległej Gdyni, gdzie, mimo dobrych 30 minut gry, Kangury poległy 80:60 z BSA AMW Arką. W starciu tym gorzowscy koszykarze na ostatnią przerwę schodzili ze stratą tylko trzech punktów do gospodarzy. W finalnej kwarcie gdynianie jednak stłamsili gorzowian. Kangury wówczas rzucały na niskiej skuteczności i w tym upatrują główny składnik przegranej.

- Ciężko broni się z pełnym zaangażowaniem widząc rzuty spod kosza, które powinny kończyć się pewnymi punktami, a ostatecznie lądują poza obręczą. Uważam, że to właśnie niecelne osobiste, brak wykończenia przy niektórych sytuacjach oraz skuteczność rywala w rzutach za trzy punkty podcięły nam skrzydła i przez to przegraliśmy mecz – analizuje pojedynek w Gdyni Norbert Grzegorczyk, środkowy Kangoo Basket.

Okazję do poprawy wykończenia podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza będą mieli w najbliższą sobotę, kiedy to Kangury rozpoczną sezon przed własną publicznością. Kalendarz rozgrywek ułożył się w ten sposób, że w drugiej kolejce rozgrywek ponownie dojdzie do pojedynku gorzowsko-gdyńskiego. Tym razem Kangoo stanie w szranki drużyną Energi GAK, która kampanię 2024/25 rozpoczęła od domowej wygranej z Basket 2010 Kruszwica 92:75 (21:24,27:19,21:13,23:19). Do starcia z tym rywalem Kangury podejdą skoncentrowane na poprawie swojej gry i z szacunkiem do rywala.

- Spodziewamy się zespołu, który postawi nam podobne warunki, jak te z poprzedniej soboty. Energa to również zespół składający się głównie z młodzieży. Już po pierwszym meczu widać, że jest to drużyna, która będzie mocno wyróżniać się w lidze. My musimy przede wszystkim skupić się na poprawie gry w ataku - dodał Grzegorczyk.

W pierwszym meczu Energi z najlepszej strony pokazał się Kacper Ponitka, czyli młodszy brat kapitana koszykarskiej reprezentacji Polski – Mateusza. Ponitka w meczu z drużyną z Kruszwicy rzucił aż 25 punktów i dodał do tego dziewięć zbiórek. Z pewnością to na tego zawodnika Kangury będą musiały uważać najbardziej i znaleźć na niego jakiś sposób.

Mecz EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów - Energa GAK Gdynia odbędzie się w sobotę (5 października) o godzinie 16:00. Wstęp na halę przy ulicy Warszawskiej będzie darmowy.