Nadmierna prędkość wciąż plasuje się w czołówce niechlubnej listy najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych w Polsce. Im większe wskazanie licznika, tym mniejszy czas na reakcję. Niestety nie wszyscy kierowcy zdają się mieć świadomość tych prostych praw fizyki. Kiedy do rozsądku nie przemawiają takie fakty, należy liczyć się ze zdecydowaną reakcją policjantów.
Zobacz też:
Każdego dnia kontrolują oni przestrzeganie ograniczeń prędkości. Używają do tego ręcznych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Skutecznym narzędziem walki z drogowymi piratami jest stosowany w praktyce bardziej restrykcyjny taryfikator. Słone mandaty sięgające nawet 5 tysięcy złotych, przy przekroczeniu prędkości o 71 kilometrów na godzinę i więcej, a także zatrzymanie uprawnień do kierowania gdy prędkość w obszarze zabudowanymi przekroczona została o 51 kilometrów na godzinę i więcej – to tylko niektóre z konsekwencji jakie ponieść mogą nieodpowiedzialni kierowcy. Największa z możliwych kar to jednak ta, kiedy dochodzi do śmiertelnego zdarzenia drogowego.
Mundurowi dokładają wszelkich starań, aby zapobiegać tragediom. Państwo również możecie wesprzeć nas w walce o bezpieczeństwo. Jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki aplikacji, możecie na bieżąco informować policjantów o miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości. Wystarczy z poziomu komputera lub komórki zaznaczyć obszar zainteresowania, wybrać znacznik „Przekraczanie dozwolonej prędkości”, następnie dodać datę oraz (opcjonalnie) bardziej szczegółowy opis zdarzenia. Może on dotyczyć, na przykład wskazania godzin, w jakich najczęściej dochodzi do naruszeń. Taka informacja jest przekazywana do odpowiedniej jednostki Policji.
Mundurowi są zobowiązani do weryfikacji zagrożenia i oczywiście podjęcia działań zmierzających do jego eliminacji. Przypominamy, że zgłoszenia są anonimowe. Pamiętajmy jednak, że każde kliknięcie powoduje reakcję służb, dlatego ważnym jest aby z aplikacji korzystać świadomie i rozsądnie.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zobacz też:
Napisz komentarz
Komentarze