piątek, 20 września 2024 00:32

Anna Puławska multimedalistką ME. Gorzowianie z pięcioma medalami

W Monachium dobiegają końca multidyscyplinarne Mistrzostwa Europy. Z orłem na piersi Gorzów Wielkopolski reprezentowali gorzowscy sportowcy. Zawodnicy AZS AWF Gorzów, Admiry Gorzów wracają z imprezy z medalami. Lekkoatleci ALKS AJP Gorzów przywieźli ze sobą cenne doświadczenie.

15 sierpnia rozpoczęły się, trwające sześć dni lekkoatletyczne multidyscyplinarne Mistrzostwa Europy w Monachium. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpi lekkoatleci  ALKS AJP Gorzów Wielkopolski. Nikola Horowska oraz Łukasz Żok startowali w biegu na 200 metrów. Młodzi biegacze przebrnęli przez ćwierćfinałowe sito docierając do półfinałów. Jeszcze tego samego dnia brali udział w kolejnych biegach eliminacyjnych. Tu jednak musieli uznać wyższość konkurentów, kończąc zawody na biegach półfinałowych.

Następnie do zmagań przystąpili kajakarze, którzy na początku miesiąca pokazali swoją moc podczas mistrzostw świata. W kanadyjskim Halifaksie gorzowianie zdobyli aż 5 medali o czym informowaliśmy w materiale Mistrzostwa świata zakończone. Worek medali gorzowskich kajakarzy

Z rozbudzonymi nadziejami kibice sportów wodnych czekali na popisy gorzowskich kajakarzy. Nie zawiedli się. Z mistrzostw Europy zawodnicy AZS AWF oraz Admiry wracają z pięcioma madalami.

Worek z medalami rozwiązała Anna Puławska z AZS AWF Gorzów wraz z byłą zawodniczką gorzowskiego klubu Karoliną Nają w K2 na metrów zdobyły złoty medal. Polska osada o prawie sekundę wyprzedziły drugie na mecie Belgijki. Miejsce na podium uzupełniły Niemki.

Następnie na podium stanął Alex Koliadych. Zawodnik Admiry Gorzów w konkurencji C1 na 200 metrów wywalczył medal brązowy.

W niedzielę, 21 sierpnia w ostatni dzień mistrzostw, w Anna Puławska w wyścigu na 500 metrów w kategorii K1 nie miała sobie równych, pewnie zdobywając mistrzowski tytuł.

Bezpośrednio po tym biegu na start podpłynął Wiktor Głazunow (AZS AWF). Płynąc w parze z Tomaszem Barniakiem zajęli drugie miejsce w kategorii C2 na 500 metrów. Polska osada w Monachium musiała uznać wyższość Hiszpanów, a o końcowym wyniku decydowali sędziowie. Aż trzy ekipy wpadły bowiem na metę niemal jednocześnie.

Gorzowianie z mistrzostw Europy wracają z pięcioma medalami. Medale zdobyli

• Anna Puławska – K2 Women 500 - złoto
  • Anna Puławska – K1 Women 500- złoto
  • Anna Puławska – K4 Women 500- złoto
  • Wiktor Głazunow - C2 Men 500 - srebro
  • Alex Koliadych - C1 Men - brąz

Wszyscy gorzowscy medaliści Mistrzostw Europy są studentami Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Ankieta: Czy Stal Gorzów awansuje do półfinału? Na drodze stoi Apator Toruń.