piątek, 20 września 2024 00:38

Gorzowianie z medalami Mistrzostw Europy

W Monachium trwają multidyscyplinarne Mistrzostwa Europy. Udział w nich biorą gorzowscy sportowcy. Część z nich - to już pewne – wróci z medalami. Tych może być więcej. Jutro kolejny dzień finałów.

Kilka dni temu informowaliśmy o startach Nikoli Horowskiej i Przemysława Żoka. Gorzowscy lekkoatlecie co prawda, medali nie zdobyli, ale ich start należy zaliczyć do udanych. Więcej przeczytacie w artykule Finał nie należał do nich

Od dwóch dni zmagają się kajakarze. Część z nich przepadła w eliminacjach, ale nie wszyscy. Dzisiaj w biegach finałowych Anna Puławska z AZS AWF Gorzów wraz z byłą zawodniczką gorzowskiego klubu Karoliną Nają w K2 na metrów zdobyły złoty medal. Polska osada o prawie sekundę wyprzedziły drugie na mecie Belgijki. Miejsce na podium uzupełniły Niemki.

Dzisiaj na podium stanął także Alex Koliadych. Zawodnik Admiry Gorzów w konkurencji C1 na 200 metrów wywalczył medal brązowy.

To nie koniec szans medalowych gorzowian. W niedzielę Puławska, gorzowianka wystartuje jeszcze w finałach K1 oraz K4 na 500 metrów. Wiktor Głazunow (AZS AWF) swoich sił będzie próbował w finale C2 na 500 metrów.