Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 23:53

Derby dla Warty!

Piłkarskie derby Gorzowa padły łupem Warty. Bordowo-granatowi w meczu 12. Kolejki III ligi wygrali ze Stilonem 2:0(0:0). Dzięki tej wygranej warciarze przedłużyli swą serię korzystnych wyników nad rywalem zza miedzy.

Autor: Marta Czernicka

Do sobotniego meczu obie gorzowskie drużyny podchodziły w odmiennych humorach. Stilon od miesiąca nie przegrał żadnego meczu. Warta w tym czasie większość swoich spotkań kończyła na tarczy. W pojedynkach derbowych aspekt aktualnej formy schodzi jednak na drugi plan. Warta w ostatnich meczach przeciwko Stilonowi częściej schodziła z boiska w dobrym humorze. Ostatni raz niebiesko-biali wygrali z bordowo-granatowymi 9 marca 2019 roku. Warta bynajmniej nie miała w planach zmieniać takiego stanu rzeczy.

🔴 Sukcesy gorzowskich cheerleaderek podczas Pucharu Polski

Początek sobotniej potyczki to przewaga Stilonu. Podopieczni Łukasza Maliszewskiego mocno weszli w spotkanie i przez pierwszy kwadrans nie schodzili z połowy rywala. Warta w tym czasie dzielnie się broniła i ostatecznie przetrzymała skomasowany atak stilonowców. Kolejne minuty to stopniowe przejmowanie inicjatywy ofensywnej przez warciarzy. Jednak gra w tym momencie meczu nie była porywająca. Dominowała bezpardonowa gra, a sędzia spotkania co chwilę musiał używać gwizdka. Bojowe zapędy obu drużyn nie spodobały się arbitrowi, który rozdał kilka żółtych kartek.

W grze faul brylował zwłaszcza Bartłomiej Gajda, na co szybko zareagował trener Mateusz Konefał. Szkoleniowiec Warty jeszcze przed przerwą zmienił agresywnie grającego obrońcę. Przebieg gry w pierwszej połowie toczył się pod dyktando Stilonu, ale groźniejsze akcje stwarzała sobie Warta. Dwukrotnie przed szansą na zdobycie bramki stanął Jakub Duda, ale jego pierwsze próby znalazły się w rękach Szymona Czajora.

🔴 Żużlowa gwiazda na ekranie – "Bartosz Zmarzlik Taśma Prawdy"

Druga odsłona meczu to stopniowe zdobywanie przewagi przez Wartę. Piłkarze Stilonu starali się długo budować akcje ofensywne, a Warta postawiła na efektywne kontrataki. Pierwszy gol dnia padł w 54. minucie gry. Dośrodkowanie z prawej strony trafiło na głowę Dudy, który nie miał problemu ze skutecznym strzałem. Utrata bramki dodała nieco animuszu do poczynań gospodarzy. Najbliżej wyrównania Stilon był po strzale Adriana Łuszkiewicza z rzutu wolnego.

Po uderzeniu tym piłka nawet ugrzęzła w siatce, ale była to tylko jej zewnętrzna część. Podopieczni Łukasza Maliszewskiego robili, co mogli, aby doprowadzić do wyrównania, ale czas działał na ich niekorzyść. W doliczonym czasie gry gospodarze pogubili się przy wyprowadzaniu piłki przed własnym polem karnym, z czego skrzętnie skorzystali bordowo-granatowi. Futbolówka trafiła na skraj pola karnego do Dudy, a ten wyłożył ją do nadbiegającego Igora Lewandowskiego. Przy tym uderzeniu nic do powiedzenia nie miał bramkarz Stilonu, a piłka zatrzepotała w sieci.

🔴 Dramat Grizzlies. Radna pyta gdzie zniknęły pieniądze podatników?

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Warcie odbić się nieco w ligowej tabeli. Stilon z kolei zakończył właśnie miesiąc miodowy z nowym trenerem, a w konsekwencji derbowej porażki przesunął się do strefy spadkowej.

Wyniki pozostałych meczów kolejki:

Pniówek Pawłowice 2:5 Górnik Polkowice

Carina Gubin 1:0 LZS Starowice Dolne

Ślęza Wrocław 0:4 Unia Turza Śląska

Karkonosze Jelenia Góra 2:0 Odra Bytom Odrzański

MKS Kluczbork - Śląsk II Wrocław (sb, 17:00)

Rekord Bielsko-Biała - LKS Goczałkowice Zdrój (nd, 11:30)

Raków II Częstochowa - Gwarek Tarnowskie Góry (nd, 12:00)

Dziękujemy, że jesteś z nami!

21 i 22 października w hali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness oraz Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness. To będzie wyjątkowa okazja do zapoznania się z tą niezwykle widowiskową dyscypliną sportu. Więcej o tych mistrzostwach z organizatorką Haliną Kunicką rozmawiał Kamil Lewera.