To nie wszystko, bo już wcześniej do leśników trafił nowy „Ceremoniał” ze śpiewnikiem i modlitewnikiem.
Regulamin na każdą okoliczność
Projekt regulaminu upublicznił Rafał Chudy, były pracownik Lasów Państwowych (dziś leśnik w Norwegii), autor bloga Monitor Leśny. A opisała go „Gazeta Wyborcza”.
🔴 Dawid Kwiatkowski wydał nowy singiel w duecie ze znanym raperem
Otóż nowy regulamin zabrania noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru, a w szczególności:
· ozdób: z wyjątkiem niezbędnych rzeczy osobistych (zegarek na pasku w kolorze brązowym albo na bransoletce w kolorze srebrnym, obrączka; w przypadku kobiet także biżuteria w postaci niedużego pierścionka i małych kolczyków lub klipsów);
· okularów w jaskrawych oprawkach;
· noszenia reklamówek i siatek na zakupy;
· ekstrawaganckich fryzur: w przypadku leśników włosy powinny być krótko ostrzyżone, dopuszcza się krótki i schludny zarost; w przypadku kobiet, jeżeli włosy są dłuższe niż do ramion powinny być na czas wykonywania zadań służbowych krótko upięte lub związane;
· intensywnego makijażu;
· widocznego tatuażu;
· piercingu.
Jak zauważa GW, w nowym regulaminie zabrakło jednak zakazu angażowania się w politykę. M.in. dlatego, że oburzenie wielu leśników budziły i budzą plakaty i ulotki wyborcze, na których widać kandydatów na radnych czy parlamentarzystów w mundurach leśników.
🔴 Imponujące zmiany na terenie gorzowskiego szpitala
Ceremoniał z modlitwą za dyrektora
Lasy Państwowe pilotują jeszcze jedną – ważną ich zdaniem – sprawę: dystrybucją nowego „Ceremoniału” dla leśników ze śpiewnikiem i modlitewnikiem. Cena: 37,2 zł netto.
Co to jest? To – jak to określiła GW – rodzaj podręcznika opowiadającego, w jaki sposób czuwać nad przebiegiem wydarzeń, w których uczestniczą leśnicy. Dotyczy to m.in. wizyty prezydenta albo pożegnania odchodzącego na emeryturę gajowego.
Lasy Państwowe opracowały i zamówiły druk „Ceremoniału” na swoje stulecie, które przypada w 2024 roku.
Częścią tej publikacji jest modlitewnik, w którym znalazły się m.in. modlitwy „za Dyrektorów Lasów Państwowych”, „za nadleśniczego”, „o udatność uprawy leśnej”, „o deszcz”, „o dobrą pogodę”, „o łaskę trwania w powołaniu do pracy dla lasu ojczystego”...
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Willowo-Ogrodowy, przy ul. Warszawskiej 35, serdecznie zaprasza na relaks na łonie natury. Można wziąć kocyk, kosz piknikowy, książkę czy papierkową robotę i rozłożyć się w cieniu drzew muzealnego ogrodu. Na szczęście nie trzeba dźwigać leżaków, bo dostęp do nich zapewnia muzeum. Korzystanie z terenu w godzinach pracy obiektu jest bezpłatne.
Napisz komentarz
Komentarze