Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 13:29
Reklama

Problemy gorzowskich przedsiębiorców

W ostatni weekend w Gorzowie odbyła się impreza, która zdobyła ogromne uznanie wśród mieszkańców - Nocny Szlak Kulinarny. Wiele restauracji i lokali tętniło życiem, a ogródki przy niektórych obiektach były zapełnione po brzegi.
Problemy gorzowskich przedsiębiorców

Źródło: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Jednakże, poza entuzjazmem mieszkańców, pojawiły się także pewne problemy dotykające przedsiębiorców w Gorzowie. Według relacji właścicieli lokali, Miasto wprowadza co roku nowe wytyczne dotyczące funkcjonowania ogródków gastronomicznych. Spełnienie tych wytycznych wymaga znacznych nakładów finansowych, na które nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. 

Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 21 czerwca 2023 roku.

Przedsiębiorcy zgłaszają wiele uwag i postulatów i wyrażają zdziwienie, jakie stawia im miasto co do zasad organizowania i funkcjonowania ogródków, chociażby konstrukcje tych ogródków. Od 2024 przedsiębiorcy otrzymali całą listę wymogów, jaką muszą spełnić, aby mieć ogródek – wyjaśnił Radosław Wróblewski.

🔴 Gorzów. Niepokojące zjawisko na kwadracie i w okolicy Arsenału

Branża gastronomiczna doświadczyła wielu trudności podczas pandemii, a obecna sytuacja również pozostawia wiele do życzenia. Karol Jaskulski, jeden z przedsiębiorców, wyraził swoje obawy i uwagi dotyczące rewitalizacji ogródków gastronomicznych podczas sesji Rady Miasta. 

Spotkaliśmy się ostatnio z grupą przedsiębiorców. Jesteśmy zaniepokojeni rewitalizacją ogródków, obecnie jest to nasz główny problem. Jeśli chodzi o ogródki, to są tam takie podpunkty, jak ograniczenie do 80 m² i nie ma zależności czy lokal ma 30 m², czy 300 m²  zakaz wygrodzeń, gdzie mamy wątpliwości co do pływających krzesełek w Warcie, ograniczenie do podestów. Pozwólmy wybrać mieszkańcom w tej różnorodności ogródków. Wraz z innymi przedsiębiorcami uważamy, że rewitalizacja nie jest nam potrzebna i nie stać nas na nią – wyjaśnił właściciel baru Ósemka i Kociej kawiarni.

Zgody co tego, że ogródek będzie mógł stać, dostajemy na kilka miesięcy, a nie na lata. Co kilka miesięcy warunki stawiane przez miasto różnią się – dodał gorzowski przedsiębiorca. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Gościem Tomasza Jocza w programie #autorozmowni była Nina Manduk -Czyżyk. Bohaterka audycji zajmuje się medycyną estetyczną, a w branży jest od 17 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama