Mowa tu o tajemniczo brzmiących Schodach Donikąd, które powstały w latach 70. ubiegłego wieku jako jedne z wejść do parku Siemiradzkiego. Niestety, od blisko dwóch dekad schody te pozostają zamknięte, nie doczekawszy się żadnego konkretnego przeznaczenia. Schody Donikąd od dawna stanowią element społecznej dyskusji o przyszłości obiektu. Schody położone są przy ul. Drzymały, w centrum miasta.
🔴 Kontrowersje wokół lokalizacji placu do ćwiczeń jazdy wyczynowej
Pomysły, aby wykorzystać ten obiekt, były różne. Najpierw miały zostać zburzone. Potem czekano na inwestora, który podejmie się wyzwania. Mieszkańcy mieli nadzieje, że problem się rozwiąże i u szczytu schodów powstanie kawiarnia. Tak się jednak nie stało. Prezydent Wójcicki tłumaczy, że miasto ma większe wydatki i nie jest w stanie wyremontować tego obiektu. Przedstawiciele Urzędu Miasta szukają odpowiedniego rozwiązania. Niektórzy mieszkańcy obawiają się tego, że kultowe schody zostanie zrównane z ziemią, a w tym miejscu powstaną bloki mieszkalne.
🔴 Piękni i Młodzi oraz Skolim na jednej scenie w Gorzowie!
Dlatego społecznicy wzięli sprawy w swoje ręce. 18 maja 2023 roku o godzinie 17:00 odbędzie się debata dotycząca przyszłości Schodów Donikąd. Debata podzielona zostanie na dwie części; wystąpienia zaproszonych gości oraz osób zgłaszających się do zabrania głosu i debata moderowana.
Debata publiczna dotycząca Schodów Donikąd i innych miejsc obdarzonych sentymentem gorzowian. Rzecz o tożsamości miasta i wspólnocie lokalnej. W wydarzeniu udział wezmą mieszkańcy miasta, politycy, naukowcy, społecznicy oraz przedstawiciele środowisk. Zamierzony efekt to wypracowanie wspólnego stanowiska mieszkańców wobec polityk samorządu dotyczących zabytków i miejsc społecznie ważnych. Zapraszamy! - poinformowali organizatorzy na swoim Facebooku.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Lubuscy strażacy m.in. gaszą pożary, pomagają poszkodowanym w wypadkach, ale ratują również zdrowie i życie oddając krew. Przy Lubuskiej Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gorzowie działa Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognista Kropla”. W jego ramach strażacy oddają krew najbardziej potrzebującym oraz w ramach projektu „Siła tkwi w młodej krwi” edukują lubuską młodzież o tym jak cennym darem jest ten czerwony płyn.
Napisz komentarz
Komentarze