Jednocześnie Franciszek poprosił o „szczególną modlitwę za papieża emeryta Benedykta”. Zwrócił uwagę, że należy o nim pamiętać, bo jest bardzo chory i należy prosić Boga o wsparcie.
🔴 Od nowego roku zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów
Na co cierpi papież emeryt?
To były pierwsze doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia Benedykta XVI. Potem rzecznik Watykanu Matteo Bruni potwierdził, że sytuacja jest poważna, a stan papieża emeryta się pogorszył z powodu wieku. Zaznaczył, że w tej chwili jest pod kontrolą i „stale monitorowany przez lekarzy”.
Benedykt ma mieć problemy z oddychaniem. Zaczęło się jeszcze przed świętami, ale to na razie nieoficjalne informacje.
Jak podał serwis NaTemat, portal National Catholic Register, powołując się na źródła w Watykanie, przekazał w środę po południu, że Benedykt XVI cierpi na niewydolność nerek. Informator poinformował również, że 95-letni papież emeryt miał około półtora miesiąca temu regulowany rozrusznik serca.
Media podają nieoficjalnie, że odwiedziny papieża Franciszka w klasztorze, w którym mieszka Benedykt XVI, mogły mieć związek z udzieleniem mu sakramentu namaszczenia chorych.
Watykańscy komentatorzy przyznają, że sytuacja jest poważna, ale także zauważają podeszły wiek Benedykta XVI.
🔴 Biedronka wycofuje znany produkt
Benedykt XVI
Joseph Ratzinger urodził się w 1927 r. w bawarskim Marktl am Inn w pobliżu granicy z Austrią. Święcenia kapłańskie przyjął w 1951 roku. W 1977 roku został arcybiskupem Monachium i Fryzyngi, a w latach był 2005-2013 papieżem, pierwszym z Niemiec od 482 lat.
95-letni dziś Benedykt zrezygnował z urzędu w lutym 2013 roku z powodów zdrowotnych i od tego czasu mieszka w odosobnieniu w dawnym klasztorze w Ogrodach Watykańskich. Jest pierwszym papieże od 1415 roku, który zrezygnował z funkcji.
List rezygnacyjny Franciszka
Tymczasem papież Franciszek (86 lat) przyznał niedawno, że gdy w 2013 roku został głową Kościoła katolickiego, ,,podpisał list rezygnacyjny”. Miałby on zostać wykorzystany w przypadku, gdyby kiedykolwiek doznał ,,ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego”, który uniemożliwiłby mu sprawowanie posługi.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Jeśli mamy w domowej apteczce stare przeterminowane leki, pamiętajmy o tym, że należy wrzucić je do specjalnego pojemnika, który znajduje się w każdej aptece. Źle utylizowane leki mogą przedostawać się do środowiska. Co za tym idzie? Np. jeśli chodzi o antybiotyki, powoduje to bardzo duże ryzyko występowania antybiotykoodporności. Ta kwestia już teraz sprawia ogromne problemy naukowcom, ponieważ w najbliższym czasie antybiotyki mogą przestać działać.
Napisz komentarz
Komentarze