Stanisław Żytkowski był znany i ceniony w gorzowskim środowisku ur. 1 stycznia 1948 w Gorzowie Wielkopolskim, zm. 16 września 2022 – polski działacz społeczny, adwokat, senator I kadencji. W 2011, za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za znaczące osiągnięcia w działalności publicznej i społecznej, został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności (2018) i Srebrny Krzyż Zasługi (2001). W 2010 wyróżniony tytułem honorowego obywatela Gorzowa Wielkopolskiego.
🔴Waldemar Sadowski: Namówiłem trenera, żeby został u nas troszkę dłużej niż na jeden rok
Uprzejmie proszę pana prezydenta o zainicjowanie postępowania w sprawie nadanie jednej z ulic Gorzowa (byle nie byłaby to ulica zupełnie peryferyjna) imienia Stanisława Żytkowskiego. Sylwetka najważniejszego gorzowskiego opozycjonisty lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, który poniósł też bezprzykładane koszty swojej działalności, oraz jego działalność społeczna są powszechnie znane i nie wymagają szczegółowego uzasadnienia. Można jedynie wskazać, że my — mieszkańcy Gorzowa jesteśmy z niego dumni, a nazwanie ulicy jego imieniem, to minimum, które powinniśmy dla niego zrobić- napisał w interpelacji Jerzy Synowiec radny Rady Miasta Gorzowa.
Przypomnijmy, że w ogrodzie Teatru im. Juliusza Osterwy stanęło krzesło upamiętniające zmarłą radną Grażynę Wojciechowską. W innych miastach w Polsce istnieje wiele pomysłów, w jaki sposób uhonorować zasłużonych ludzi np. w Krakowie jest akcja „Kraków pamięta” Celem akcji jest upamiętnienie ludzi, którzy zapisali się w pamięci miasta. Nazywanie skwerów, ulic i placów imionami miejskich bohaterów. Być może Gorzów powinien iść w tym kierunku?
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Bodźce świetlne, hałas na korytarzach czy stres przed testami, nie służą uczniom w skupieniu i przyswajaniu wiedzy. Każdy z młodych ludzi jest inny i inaczej potrzebuje przeżyć szkolną pauzę. Odpowiadając na potrzeby uczniów, władze i pedagodzy II LO przygotowali dla swoich podopiecznych miejsce wyciszenia. „sPokój”, bo tak nazwano pomieszczenie, to mała salka gdzie można napić się herbaty, w ciszy powtórzyć materiał i chwilkę się zrelaksować.
Napisz komentarz
Komentarze