Wyłączanie lamp ulicznych, niższa temperatura w budynkach, wyłączenie z użytkowanie lodowiska, wymiana lamp sodowych na LED. To tylko niektóre pomysły urzędników w związku z horrendalnymi cenami energii.
🔴Nie parkuj jak niepełnosprawny! Dla kogo koperta?
Trzeba sprawdzić, które lampy należałoby wyłączyć, żeby było bezpiecznie. Ulice nie mogą być ciemne, bo jak dojdzie do jakiegoś wypadku tylko dlatego, że jest zbyt ciemno, a ludzie będą bali się wracać do mieszkań. Miasto pozbawione oświetlenia wygląda troszeczkę mrocznie. Spowoduje to też, że kamery monitoringu nie będą mogły zaobserwować, co się dzieje w mieście. Monitoring działa bardzo dobrze – powiedział Tomasz Manikowski radny Gorzów Plus w programie Prosto z miasta.
🔴Cichy zabójca, którego należy się obawiać....
Uliczne latarnie w Gorzowie od kilku dni są już częściowo wyłączone.
Wyłączenia dotyczą miejsc, gdzie nie ma zagrożenia dla pieszych i kierowców. Zostały one poprzedzone testami, oględzinami tych miejsc. Przeprowadzono też analizę techniczną, bo lampy uliczne funkcjonują w systemach powiązań, które nie powalają na wyłączenia dowolnych latarni. W efekcie testów uznano, że bezpieczne i racjonalne będzie wyłączenie co trzeciej latarni. Lampy są wyłączone głównie na wylotach miasta, np. na ulicy Podmiejskiej, Kasprzaka, również na ulicy Słowiańskiej. To powinno przynieść miastu wymierne oszczędności, ich oszacowanie nastąpi po cyklu rozliczeniowym. Służby miejskie obserwują sytuację pod względem bezpieczeństwa czy funkcjonalności, po to, by w razie konieczności modyfikować plany wyłączeń.
Chłopacy z klubu Sporty Walki Gorzów nie spuszczają z tonu i dalej potwierdzają swoją dominację w kickboxingu. Tym razem na Mistrzostwach Świata juniorów w Jesolo we Włoszech, brązowy medal powędrował do Filipa Żołądziejewskiego. Młody gorzowianin stał się tym samym trzecim fighterem w swojej kategorii na świecie.
Napisz komentarz
Komentarze