Udział w programie zakupu węgla będzie dla gmin nieobowiązkowy — będzie to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Do zadań gminy będzie należało zebranie od mieszkańców informacji na temat zapotrzebowania na węgiel, zakup surowca od importera wskazanego przez rząd i dostarczenie go do mieszkańców. W Gorzowie dystrybucja węgla ma być realizowana we współpracy z elektrociepłownią.
🔴Do trzech razy sztuka? W jakim stanie są obecnie schody w Parku Róż?
Będzie to dla nas wyzwanie. To nie jest dla nas radość, że dostajemy zadanie, na którym się nie znamy i będziemy odpowiedzialni za handel węglem. To zadanie jest skierowane do ludzi. Oczywiście pomożemy i będziemy to realizować. Jeśli ma to pomóc naszym mieszkańcom, to zrobimy. Nie można patrzeć na to z punktu politycznego, tylko z punktu widzenia odpowiedzialności mieszkańców, za których odpowiadamy. W sytuacjach kryzysowych nikt nie powinien pytać, dlaczego i jak to zrobić. Mamy kryzys, więc pomagamy przede wszystkim naszym mieszkańcom – powiedział Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa w rozmowie z Radiem Gorzów.
🔴Stalowcy wyróżnieni na Gali PGE Ekstraligi! Stanisław Chomski najlepszym trenerem sezonu!
Część samorządów podchodzi sceptycznie do tego pomysłu. W ubiegłym tygodniu premier zadeklarował, że rząd zaoferuje samorządom dopłaty, które zrekompensują kosztu dystrybucji węgla. Przeznaczy na to prawie 14 miliardów złotych.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
W niedzielę 9 października z boiska sportowego w Janczewie wystartowała Janczewska Dziesiątka. Pod hasłem „Bieg po zdrowie” biegaczki, biegacze i miłośnicy chodzenia z kijkami ruszyli w piękną trasę. Celem było sprawdzenie się na dystansie 10 km, ale i aktywne spędzenie wolnego czasu w otoczeniu przyrody.
Napisz komentarz
Komentarze