Ponad 19 procent kobiet w naszym kraju przyznaje, że doświadcza przemocy w związku. Eksperci podkreślają jednak, że rzeczywista skala problemu jest znacznie większa, ponieważ wiele kobiet nie zgłasza swoich doświadczeń. Niektóre nie zdają sobie sprawy, że to, czego doświadczają, to przemoc. Inne boją się mówić, obawiając się konsekwencji lub braku zrozumienia. Często spotykają się z osądem, obwinianiem i brakiem realnej pomocy.
Każdego dnia tysiące kobiet w Polsce są upokarzane, wyśmiewane, kontrolowane, ograniczane i zastraszane. Dla wielu z nich własny dom staje się miejscem, w którym panuje lęk i cierpienie. Niektóre doświadczają przemocy fizycznej i seksualnej, a część z nich traci życie.
Kampania „Kwiaty kupię sobie sama” ma dać kobietom siłę, by powiedziały „dość”. By zobaczyły, że mogą sięgnąć po swoje prawa, odzyskać godność i rozpocząć życie na własnych warunkach.
Konferencja otwierająca tę społeczną inicjatywę odbędzie się 13 marca 2025 roku o godzinie 17:00 w WiMBP w Gorzowie (ul. Sikorskiego 107, sala 102). Jej celem jest rozpoczęcie ogólnopolskiej dyskusji na temat skutecznego wsparcia kobiet doświadczających przemocy domowej oraz stworzenie przestrzeni, w której będą mogły uzyskać realną pomoc.
Kampania ma pokazać, że istnieją sprawdzone drogi wyjścia z toksycznych relacji, dostępne jest profesjonalne wsparcie, a każda kobieta ma prawo do życia w szacunku i bezpieczeństwie. Nikt nie powinien skazywać jej na życie w klatce, z której nie widzi ucieczki. Czas to zmienić.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze