Twarda woda na co wpływa?
Twarda woda w kranach to bolączka w wielu polskich domach. Twardość wody nie tylko wpływa na jej zapach i smak, ale również wygląd baterii i zlewozmywaków a także żywotność sprzętów, które do swojej pracy używają właśnie wody, jak ekspresy do kawy, żelazka, parownice, czy czajniki elektryczne. Twarda woda powoduje również większe zużycie środków chemicznych a nawet zmniejszenie wydajności systemów grzewczych.
Dlaczego nie można zmiękczać wody do zera?
Co ciekawe, dobrej klasy zmiękczacz wody nie powinien jej zmiękczyć do tzw. zera, ponieważ wbrew pozorom nie jest to korzystne. Dlaczego? Zmiękczona do zera woda zostałaby całkowicie pozbawiona magnezu i wapnia, a podczas zmiękczania wzbogacona o jony sodu, taka woda jest bardzo niekorzystna dla organizmu i nie powinno się jej spożywać, dodatkowo za bardzo zmiękczona woda ma dużo większe właściwości korozyjne.
Zmiękczacz Ecowater Comfort 400 – marka premium wśród zmiękczaczy do wody
Zmiękczacz Ecowater Comfort 400 to skuteczny sposób, na zmiękczanie nawet bardzo twardej wody, który doskonale sprawdzi się w każdym domu, zapewniając dostęp do zmiękczonej wody każdego dnia. Bezawaryjna praca, wysoka skuteczność, duży zbiornik na sól oraz wysoka energooszczędność, to główne zalety urządzenia Zmiękczacz Ecowater Comfort 400. Zmiękczacze wody klasy premium są ponadto praktycznie bezobsługowe i nie wymagają dużej interwencji od użytkowników.
Zalety z posiadania zmiękczaczy do wody:
- przedłużona żywotność sprzętów AGD
- brak osadzania się kamienia na bateriach, zlewozmywakach, wannie, czy prysznicu,
- lepszy smak potraw i napojów na bazie wody
- większa wydajność instalacji grzewczych
- miększa woda korzystnie wpływa również na kondycję naszej skóry i paznokci
Wszystkie powyższe zalety zmiękczaczy do wody, możemy odczuć we własnym domu wykorzystując tego typu urządzenia marki premium.
Jak zamontować zmiękczacz Ecowater Comfort 400 ?
Montaż tego typu urządzenia nie powinien stanowić problemu Na co zwrócić szczególną uwagę podczas montażu?
- Miejsca powinno być na tyle dużo, aby zapewnić swobodny dostęp do wymiany soli regeneracyjnej.
- Do podłączenia potrzebny będzie dostęp do kanalizacji oraz zasilania elektrycznego. Sam proces podłączania jest na tyle prosty i intuicyjny, że nie będziemy musieli korzystać z pomocy fachowców.
- W zestawie znajdziemy 3 rodzaje wężów podłaczeniowych, syfon popłuczyn oraz filtr wstępny.
.Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl