czwartek, 19 września 2024 18:37

Gorzowski dublet na mistrzostwach świata w kajakarstwie!

Gorzowscy kajakarze, Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów i Alex Koliadych z z Admiry Gorzów odnieśli historyczny sukces na mistrzostwach świata, które odbyły się w Samarkandzie w Uzbekistanie w dniach 23-25 sierpnia. Obaj zawodnicy zdobyli złote medale w swoich konkurencjach, przynosząc ogromną chwałę polskiemu kajakarstwu.

Źródło: Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation

Alex Koliadych triumfował w dynamicznej konkurencji C1 200 metrów. W emocjonującym finale pokonał silną konkurencję, w której znaleźli się kajakarze z Węgier, Rumunii, Hiszpanii, Uzbekistanu, Iraku, Gruzji oraz Rosji startującej pod neutralną flagą. Z czasem 38.660 sek. okazał się najszybszy, zostawiając za sobą Hiszpana Pablo Granę i Gruzina Zaza Nadiradze.

- Alex Koliadych jesteś wielki! Nasz kanadyjkarz został właśnie mistrzem świata w swojej koronnej konkurencji C1 200 M. Był niesamowity w tym sezonie. Wygrał wszystkie wyścigi na tym dystansie. Puchar świata, mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata. Gratulujemy! - czytamy na mediach społecznościowych Klub Sportowy ADMIRA Gorzów.

Wiktor Głazunow potwierdził swoją dominację na długich dystansach, zdobywając złoty medal w C1 5000 metrów. W finale, w którym rywalizował z reprezentantami Japonii, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Chin, Mołdawii, Węgier, Korei Południowej, Hiszpanii, Kazachstanu, Ukrainy i Rosji (startującej pod neutralną flagą), nie miał sobie równych. Z czasem 25:33.565 zdeklasował swoich rywali, w tym Mołdawianina Sergheia Tarnovschiego i Węgra Balazsa Adolfa.

Złoty dublet gorzowskich kajakarzy to ogromny sukces polskiego sportu. Obaj zawodnicy wykazali się niezwykłą formą i determinacją, zdobywając najwyższe trofeum mistrzostw świata. Ich osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy, talentu i profesjonalizmu.