piątek, 20 września 2024 04:54

Zacięte spotkanie w Grudziądzu. Stal Gorzów wygrywa

W ramach 13. kolejki PGE Ekstraligi zespół Stali Gorzów udał się do Grudziądza, żeby powalczyć o kolejne ligowe tory. W pierwszym starciu tych ekip górą byli gorzowianie, zwyciężając na stadionie Edwarda Jancarza 51:39.

Autor: Marta Czernicka

Według niektórych ekspertów faworytami tego meczu byli gospodarze. Stalowcy już mają zapewnione miejsce w fazie Play-off. Jednak pojechali do Grudziądza, żeby powalczyć. Bieg inauguracyjny zakończył się remisem. Podobnie było w wyścigu juniorskim. Doskonale ze startu wyszedł Oskar Paluch i do samego końca nie oddał prowadzenia. Pierwsza mijanka miała miejsce dopiero w trzeciej gonitwie dnia. Słabo ze startu wyszli gospodarze. Najszybciej spod taśmy wyszedł Anders Thomsen, jednak Nicki Pedersen minął swojego kolegę z reprezentacji. Wiktor Jasiński pokonał w tym starciu  Fredrika Jacobsena. W czwartym biegu podwójne zwycięstwo odnieśli Oskar Paluch i Oskar Fajfer. W pierwszej serii nie było zbyt wiele mijanek. Liczył się jedynie start.

🔴 Piękne podprowadzające Stali Gorzów walczą o tytuł Miss Startu PGE Ekstraligi

Drugą część meczu gorzowianie rozpoczęli od podwójnego zwycięstwa. Martin Vaculik fenomenalnie wyszedł ze startu i pomknął do mety po trzy oczka. Drugi na linii mety zameldował się Oskar Fajfer. Żużlowiec Stali Gorzów do samego końca był nękany atakami Frederika Jacobsena. W siódmym wyścigu Stalowcy przegrali podwójnie. Grudziądzanie odrabiali straty.

W dziewiątym biegu taśma poszła nierówno i wyścig został przerwany. Po przerwie znów bieg został przerwany. Upadek na pierwszym łuku po starcie zanotował Fricke, który próbował zakładać się na Woźniaka. Arbiter spotkania zadecydował, że powtórka nastąpi w czteroosobowej obsadzie. W trzeciej odsłonie tego biegu Stalowcy wyszli na podwójne prowadzenie, ale przeciwnicy minęli Szymona Woźniaka. Bieg wygrał Wiktor Jasiński.  W dziesiątym biegu gospodarze wygrali 4:2 i doprowadzili do remisu.

🔴Kulisy rozmów z Thomsenem - menadżer ujawnia szczegóły

Podopieczni Stanisława Chomskiego zaczęli trzecią serię od podwójnego zwycięstwa. W dwunastym wyścigu Kacper Pludra dotknął taśmy i został wykluczony. Wyścig został przerwany po raz drugi. Upadek na pierwszym wirażu po starcie zanotował Tarasienko, który walczył z Jasińskim. Arbiter zadecydował że powtórka będzie w trzyosobowym składzie. Żużlowiec gospodarzy wygrał wyścig. W trzynastej gonitwie para  Martin Vaculik - Anders Thomsen wygrała podwójnie i goście uzbierali 43 punkty przed biegami nominowanymi.

Stal Gorzów już w czternastym biegu zapewniła sobie zwycięstwo. Gorzowianie dopisują do tabeli 3 punkty. W piętnastym wyścigu za Martina Vaculika pojechał Oskar Paluch. Niestety młodzieżowiec Stali Gorzów upadł na tor i został wykluczony.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 41:49.