Mimo braku kontraktu zespół kardiochirurgów przeprowadził niedawno skuteczną operację u jednego z pacjentów. Dawid Rusiniak pod koniec marca był operowany przez gorzowskich kardiochirurgów. A już teraz wraca do zdrowia pod okiem Izabeli Sawczyn, fizjoterapeutki i koordynatorki działu rehabilitacji przy ul. Dekerta
Miałem tętniaka aorty wstępującej — opowiada Dawid.
Objawy choroby się zaostrzyły na tyle, że zwlekanie z operacją mogło bardzo pogorszyć stan pacjenta. Szybka interwencja gorzowskich kardiochirurgów pozwoliła na przeprowadzenie zabiegu metodą Davida, czyli udało się zachować własną zastawkę aortalną pacjenta.
🔴 Dominacja Stalowców w Lesznie
Co to oznacza? Pacjent uniknął wszczepienia protezy, a dzięki temu nie musi brać leków przeciwkrzepliwych. Kardiochirurgia w szpitalu w Gorzowie nadal nie ma kontraktu z NFZ, działa jako pododdział kardiologii i może wykonywać jedynie zabiegi ratujące życie.
Gorzowski szpital przypomina też, że poradnia kardiologiczna wraz z rehabilitacją mają nową siedzibę. To parterowy budynek, który stanął za pawilonem rejestracji z poczekalnią.
Dlaczego tak ważna jest rehabilitacja kardiologiczna?
- Po pierwsze skraca czas leczenia po zabiegach m.in. kardiochirurgicznych czy wszczepieniu zastawek, stentów, by-passów oraz rozruszników serca.
- Po drugie sprawia, że możliwy jest pełny powrót do zdrowia i samodzielnego funkcjonowania pacjenta.
- Po trzecie wpływa na przedłużenie życia osoby mającej za sobą zawał serca.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Gościem Tomasza Jocza w programie #autorozmowni była Marta Urbaniak – DJ'ka, przedsiębiorca, sportowiec.
Napisz komentarz
Komentarze